دورخیز کانادا برای ورود به صنعت گوشت‌های آزمایشگاهی

تاریخ : ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

تعداد بازدید : ۱۹۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

براساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، استفاده از فناوری گوشت‌های آزمایشگاهی می‌تواند جایگزین حیوانات در رژیم غذایی شود، رنج حیوانات را کاهش دهد، ردپای کربن را در تولید گوشت به حداقل برساند و خطر ابتلا به بیماری‌های ناشی از دامپروری را کم کند. کانادا برنامه‌های متنوعی برای حضور در این صنعت دارد.

براساس اطلاعات موجود در این گزارش، این صنعت ، تا پایان سال 2021، بیش از 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری را جذب کرده بود. این گزارش شامل مشاوره با بیش از 60 فعال در صنعت، دانشگاه، بخش غیرانتفاعی و دولت و همچنین یک تحلیل اقتصادی از مایک فون ماسو، متخصص سیستم‌های غذایی دانشگاه گولف، است.

 

تا سال 2030، رشد سلول‌های گوشتی در آزمایشگاه و پرورش پروتئین‌های حیوانی با استفاده از میکروارگانیسم‌های اصلاح‌شده می‌تواند سالانه 7.5 میلیارد دلار درآمد و 86000  فرصت شغلی برای اقتصاد کانادا به ارمغان بی‌آورد، که این رقم تقریباً به اندازه صنعت ماهیگیری و غذاهای دریایی کانادا است. در خوشبینانه ترین سناریو، این سهم می‌تواند در بلندمدت به 12.5 میلیارد دلار در سال برسد.

 

اینها پیش‌بینی‌های گزارش سازمان صنعتی انتاریو ژنومیکس (Ontario Genomics) است که در نوامبر منتشر شد. این گزارش که اولین مورد در نوع خود در کانادا است، می‌گوید کشاورزی سلولی می‌تواند تاثیرات زیست‌محیطی غذا را کاهش داده و به تغذیه جمعیت انسانی روی کره زمین که در حال رشد است، کمک کند.

 

بتینا هملین، مدیر عامل انتاریو ژنومیکس، می گوید: «این صنعت می تواند زنجیره‌های تامین مواد غذایی فعلی را که با مشکلاتی مواجه هستند، تکمیل کند.»

 

 سازمان او و دیگر بازیگران صنعت کانادا می‌خواهند که تحقیقات و توسعه در این زمینه را تأمین مالی کنند و یک مسیر نظارتی برای محصولات خود برای عرضه به بازار آماده کنند.

 

کشاورزی سلولی یک صنعت نوپا است که بر اساس چشم اندازی آینده‌نگرانه ساخته شده است. با تحقیق و توسعه کافی، باید بتوان محصولات حیوانی را برای مصرف انسانی در مقیاس‌های صنعتی و با استفاده از زیست‌راکتورها تولید کرد.

 

مقر اصلی بازیگران این حوزه در آمریکا و آسیا است، اما کانادا نیز فعالیت‌هایی در این زمینه داشته است. اولین شرکت فعال این کشور، فیوچر فیلدز، در سال 2018 در آلبرتا تأسیس شد. امروز، این شرکت پروتئین‌های مهندسی شده‌ای می‌فروشد.

 

از اواسط دهه 2010، سازمان‌های منطقه‌ای و ملی علاقه‌مند به این موضوع، ظهور کرده‌اند و محققان کانادایی بیشتری با این ایده همراه شده‌اند.

 

اما چشم انداز بازار گوشت پرورشی توسط دو عامل اصلی محدود می شود: هزینه و امکان سنجی. به عبارت دیگر، یک محصول معین (مثلاً ناگت های مرغ آزمایشگاهی، که چشم انداز نسبتاً ساده ای هستند) باید به اندازه کافی مقرون به صرفه باشد تا جایگزین گوشت سنتی و جایگزین های گیاهی شود، و همچنین از نظر فنی امکان تولید در مقیاس وجود داشته باشد.

منبع : https://www.nationalobserver.com/2022/07/19/news/meat-grown-labs-carbon-footprint-food-production

نظر شما