راه اندازی اولین دوره آنلاین در زمینه کشاورزی سلولی در استرالیا

تاریخ : ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

تعداد بازدید : ۱۹۸

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

سازمان غیرانتفاعی Cellular Agriculture استرالیا (CAA) از راه اندازی اولین دوره آنلاین در زمینه کشاورزی سلولی با همکاری صنعت، دانشگاه و سازمان های نظارتی خبر داد.

کشاورزی سلولی یک رشته نسبتاً جدید است و اغلب به عنوان روشی آینده نگرانه برای کشاورزی با استفاده از تنها بخش کوچکی از زمین کشاورزی در مقایسه با تولید سنتی محصولات حیوانی انجام می‌شود. در حالی که برنامه‌های آموزشی رسمی در مورد کشاورزی سلولی هنوز نادر است، دوره جدید CAA برای آموزش دانشجویان و متخصصان صنعت متمرکز است که قصد دارند خود را با دانش پایه برای ورود به بخش در حال ظهور مجهز کنند.

 

هدف CAA که به فعال کردن آینده بخش کشاورزی سلولی در استرالیا اختصاص دارد، توسعه استعدادها در این زمینه و ارتقای آگاهی مثبت در مورد کشاورزی سلولی است. در ماه مه 2022، CAA ابزار تعاملی Pathways خود را به روز کرد تا استعدادهای بیشتری را به سوی تحقیقات کشاورزی سلولی هدایت کند و اکنون اولین دوره رسمی آنلاین در این زمینه را راه‌اندازی کرده است.

 

به گفته CAA، دانش جمع آوری شده از این دوره به عنوان پایه‌ای برای تجربیات آموزشی عملی خواهد بود. به عنوان اولین دوره آنلاین در نوع خود در استرالیا، این دوره آموزشی در پاسخ به بحث با صنعت و دانشگاهیان ارائه می‌شود که ادعا می‌کنند ظرفیت دسترسی و جذب استعدادهای تازه یکی از موانع اصلی صنعت برای گسترش صنعتی این حوزه است.

 

این دوره شامل شش ماژول است که به طور خاص برای پوشش طیف گسترده‌ای از موضوعات در صنعت کشاورزی سلولی ایجاد شده است. پس از تکمیل ماژول‌ها، دانش‌آموزان دانش اساسی در مورد چندین موضوع، از جمله مقیاس‌بندی کشاورزی سلولی، تولید گوشت کشت شده، تخمیر دقیق، و سیاست‌ها و مقررات غذایی در استرالیا به دست آورده‌اند.

 

کریستینا آگویلا، متخصص نوآوری گفت: «دوره کوتاه مدت کشاورزی سلولی استرالیا برای جنبش غذایی آینده بسیار مهم است. برای تغذیه نزدیک به 10 میلیارد نفر تا سال 2050، باید موج عظیمی از استعدادها را برای ورود به فضای کشاورزی سلولی آماده کنیم.»

 

مانند هر زمینه نوظهوری، ما با کمبود برنامه‌های آموزشی رسمی متمرکز بر کشاورزی سلولی و پروتئین‌های جایگزین مواجه هستیم. ممکن است سال‌ها طول بکشد تا دانشگاه‌ها رشته‌های جدید تأسیس کنند، بنابراین دوره‌های کوتاه آنلاین مانند این بسیار مهم هستند. به جای اینکه منتظر بمانید تا برنامه های رسمی در دانشگاه ها رایج شوند، CAA به یادگیرندگان این فرصت را می دهد تا سفر آموزشی خود را بلافاصله در زمینه پروتئین جایگزین آغاز کنند.»

 

منبع : https://vegconomist.com/jobs/australia-online-course-cellular-agriculture/

نظر شما