چالش تاب‌آوری کیوبی‌ای اَکسلی‌سیتی ۲۰۲۱ (QBE AcceliCITY ۲۰۲۱) راه حل انقلابی تصفیه آب را که توسط فارم بیوتک ارائه شده بود، به عنوان راه‌حل شهری سال و شایسته دریافت جایزه صد هزار دلاری تشخیص داد.

تاریخ : ۲۲ آذر ۱۴۰۰

تعداد بازدید : ۱۵۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

چالش تاب‌آوری کیوبی‌ای اَکسلی‌سیتی 2021 با میزبانی سازمان شهرهای پیشرو در همکاری با کیوبی‌ای آمریکای شمالی، راه‌حل نوآورانه فارِم بیوتک، شرکت نوآور در فناوری‌های پاک که رویکرد بسیار کارآمد و پایداری برای تصفیه آب شهری ارائه کرده بود، را به عنوان راه‌حل شهری سال برای دریافت جایزه صد هزار دلاری انتخاب کرد.

ترندهای فعلی نشان می‌دهند نشت‌ داروها به مسیرهای آبی تا دو سوم برابر اواسط قرن افزایش خواهد یافت و سازمان جهانی بهداشت این موضوع را یکی از پنج چالش مهم آینده‌ی بشر معرفی می‌کند.

راه حل فارم بیوتک با حذف آلاینده‌های آلی خطرناک و موادی مانند زباله‌های دارویی که وارد رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و آب آشامیدنی می‌شوند و می‌توانند اثرات ویرانگری بر حیات وحش زیر آب و سلامت انسان بگذارند، کمک بزرگی به حساب می‌آید.

تاد جونز مدیرعامل کیوبی‌ای آمریکای شمالی می‌گوید: "به فارم بیوتک تبریک می‌گویم! بی‌صبرانه منتظر پیشرفت‌های بعدی شما در مدیریت یکی از چالش‌برانگیزترین مشکلات محیط‌زیست یعنی بحران آب هستیم. مراقبت از مردم و پرورش جوامع انعطاف‌پذیرتر و پایدارتر در قلب فرهنگ کیوبی‌ای است. حمایت مالی از این چالش چیز متفاوتی نیست و ما خوشحالیم که این چالش را امسال نیز برگزار می‌کنیم."

مایکل لِیک، رئیس و مدیرعامل سازمان شهرهای پیشرو می‌گوید: "از کیوبی‌ای آمریکای شمالی برای تداوم در حمایت از این چالش سپاسگزاریم. تنها حدود 1% آب‌های زمین، آب شرب موجود برای مصرف جمعیت رو به افزایش ماست. با توجه به تهدید دوجانبه‌ای که منابع آبی ما با آن رو به روست، یعنی تغییرات آب و هوایی و آلودگی، اثرگذاری بالقوه برای حفظ آب یکی از بزرگترین فرصت‌هایی است که می‌توانیم از بشر محافظت کنیم."

درباره‌ی فارِمز زیماتیک

برخلاف پیچیدگی فناوری و پژوهش‌هایی که در راه‌حل فارمز زیماتیک به کار گرفته شده، پیاده‌سازی آن بسیار ساده است و از تجهیزات تصفیه آب موجود بهره می‌گیرد. آنزیم‌ها برای هدف‌گیری و ایزوله‌ کردن آلاینده‌های موجود در آب مورد استفاده قرار می‌گیرند و رویکرد تصفیه‌ی پاک‌تر و ایمن‌تری ارائه می‌کنند. به این ترتیب، زیماتیک هم برای تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهری و هم برای فرایندهای صنعتی در جهان مناسب است.

نظر شما