قراردادی برای تسهیل خرید یک محصول توانبخشی همگرا

تاریخ : ۲۶ دی ۱۴۰۰

تعداد بازدید : ۴۰۸

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی

شرکت پیام آوران هنر و فناوری شرق، موفق به امضاء قراردادی با صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن شده است تا با کمک این صندوق تسهیلاتی برای خرید محصولات شرکت پیام آوران هنر و فناوری شرق در اختیار خریداران قرار گیرد. لازم به ذکر است شرکت پیام آوران هنر و فناوری شرق، یکی از استارتاپ‌های منتخب برنامه پنجم نوپاهای فناوری‌های همگرا است.

این تسهیلات فرصت استثنائی جهت خرید انواع مختلف دستگاه ریگیت که توسط شرکت پیام آوران هنر و فناوری شرق عرضه شده، فراهم می‌کند. طبق قرارداد منعقد شده با صندوق سلامث ثامن ، متقاضیان خرید دستگاه ریگیت فقط با پرداخت 30 درصد قیمت دستگاه ، خرید خود را انجام خواهند داد. شش ماه بعد از پرداخت اولیه (30 درصد)، مبلغ باقی مانده  در اقساط 30 ماهه (با سود 10 درصد) انجام می‌شود.

 

دکتر رضا لطفی، بنیان گذار این شرکت می گوید: « دغدغه ما از آنجایی شروع شد که گروهی از بیماران که مشکل راه‌رفتن دارند، برای غلبه به این مشکل با چالش‌هایی روبرو هستند. این افراد برای تمرین راه‌رفتن به کمک دیگران نیاز دارند. کادر درمان، فیزیوتراپ‌ها و تمام کسانی که در درمان این افراد دخیل هستند، فشار زیادی را متحمل می‌شوند. همین عوامل باعث بروز مشکل در انجام مستمر تمرین‌ها است. در سیستم سنتی زیربغل فرد گرفته می‌شود تا وی بتواند حرکت کند که این موضوع با توجه به عدم انجام صحیح کار موجب به تاخیر افتادن فرایند بهبودی می‌شود. ما دستگاهی ساختیم و ثبت اختراع کردیم که این فرآیند را تسهیل می‌کند. این دستگاه به تعلیق وزن بدن کمک می‌کند. این تعلیق وزن دینامیک بوده و در هر ارتفاعی انجام می‌شود.

 

دستگاه ReGait1  به عنوان یک ربات توان بخشی با امکان تعلیق وزن بخشی از وزن بیمار به صورت دینامیک، حرکت همزمان دستگاه با بیمار، قفل بلادرنگ جلوگیری از سقوط بیمار، هارنسی ایمن و راحت، ارائه گزارش عملکرد بیمار در هر جلسه تمرین شرایطی ایمن و مطمئن برای بیمار و درمانگر را برای انجام تمرین های متنوع و پیشرفته حرکتی نظیر حفظ تعادل، راه رفتن در مسیر مستقیم، ایستادن و نشستن، عبور از رمپ و پله نوردی و غیره فراهم می کند.

 

حرکت همزمان و کاملا سنکرون دستگاه با بیمار، مانع از تحمیل هرگونه نیروی اضافی در راستای افقی به بیمار می‌شود. این حرکت همزمان، از کشیده شدن دستگاه توسط بیمار یا کشیده شدن بیمار توسط دستگاه جلوگیری می کند.

 

دستگاه ReGait1 با ارائه نتایج ارزشمند حرکتی در هر جلسه تمرین نظیر تعداد گام، گام صحیح و غلط، بیشینه میزان انحرافات بیمار به چپ و راست، جلو و عقب و همچنین تعداد آن، سرعت حرکت، طول مسیر و مدت زمان تمرین گزارشی دقیق از وضعیت عملکردی بیمار ارائه می دهد. همچنین نمایشگر در هر لحظه از تمرین وقوع انحراف به طرفین، انجام گام و گام صحیح و اشتباه را به درمانگر اعلام می کند.

نظر شما