عرضه گوشت گیاهی در اروپا/گوشتی که با چاپگر تولید می‌شود

تاریخ : ۰۸ آذر ۱۴۰۰

تعداد بازدید : ۳۲۸

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یک شرکت نوپا گوشت گیاهی چاپ شده به بازار عرضه کرده است، گوشتی که اجزاء آن ترکیبات گیاهی است.

یک استارت آپ فعال در حوزه گوشت، موفق به تولید و عرضه گوشت چاپ‌شده با دستگاه چاپگر سه بعدی کرده است که این محصول در حال حاضر در رستوران های اروپا در دسترس است.

 

شرکت ردیفاین‌میت (Redefine Meat) اولین استیک گیاهی چاپ‌شده خود را تولید کرده و در حال حاضر می‌تواند 10 کیلوگرم گوشت گیاهی را در ساعت چاپ کند. هدف این شرکت تولید چیزی با مزه شبیه به گوشت گاو  است که دارای بافت فیبری شبیه به گوشت واقعی است و از پروتئین سویا و نخود، چغندر، مخمر و روغن نارگیل تهیه می‌شود.

 

گیاهخواران دلایل متفاوتی برای انتخاب این نوع رژیم غذایی دارند. آن‌هایی که تنها به دلیل اجتناب از درد و رنج حیوانات، خوردن گوشت را ترک کرده‌اند و شاید هنوز گاهی دلشان برای مزه کباب تنگ شود. این دل‌تنگی و بازار رو به رشد محصولات وگان و گیاهخواری باعث شده تولید گوشت آزمایشگاهی برای سرمایه‌گذاران بازار جذابی باشد و پول‌های روانه شده در این بخش به‌زودی تولید و مصرف این نوع گوشت را برای همه مقرون‌به‌صرفه خواهد کرد.

 

شرکت‌های فعال در صنعت گوشت جایگزین در حال حاضر عمدتاً محصولات چرخ‌کرده تولید می‌کنند که اغلب فاقد بافت فیبری موجود در گوشت حیوانات است و درنتیجه موقع خوردن تجربه جویدن بافت گوشت واقعی را ندارند. این گوشت جدید، علاوه بر همبرگر، سوسیس، کباب بره و گوشت چرخ‌کرده اکنون برش‌های گوشت را هم به سبد محصولات خود اضافه کرده است.

 

غذا‌های تهیه‌شده با این محصولات در رستوران‌هایی مانند Marco Pierre White’s Steak Houses در بریتانیا که یک مجموعه رستوران زنجیره‌ای متشکل از ۲۲ غذاخوری است که توسط سرآشپز مشهور مارکو پیر وایت تاسیس شده، در دسترس خواهند بود.

 

همچنین رستوران هندی Brigadiers و رستوران‌های دارنده ستاره میشلین Ron Gastrobar در هلند متعلق به سرآشپز ران بلائو نیز از این محصولات استفاده خواهند کرد.

 

این راه اندازی در حالی انجام می شود که بازار پروتئین‌های گیاهی به طور فزاینده ای در حال رشد بوده  و شرکت‌های غذایی چند ملیتی مانند نستله وارد عمل شده‌اند. Beyond Meat در آمریکا راه را با همبرگرهای گیاهی خود هموار کرده، اما تا به حال، پیشنهادات صنعت گوشت گیاهی تا حد زیادی جایگزین محصولات گوشت چرخ کرده مانند گوشت گاو و ناگت مرغ بوده است.

 

نقطه عطف برای این صنعت، تولید گوشت‌های «ساخت‌یافته» است که هم از نظر ظاهری و هم از نظر بافت شبیه  گوشت گاو یا مرغ است.

 

در حالی که جایگزین‌های گیاهی شبیه‌سازی برش‌های گوشت در سوپرمارکت‌ها موجود است، آنها عمدتاً فاقد بافت فیبری گوشت واقعی هستند. کارآفرینان مواد غذایی و دانشمندانی که در تلاش برای بازسازی بافت گوشت هستند، به چاپ سه بعدی روی می آورند.

 

فناوری صنعت گوشت گیاهی به سرعت در حال پیشرفت است و چند سال آینده شاید گوشت‌های گیاهی بتواند صنعت جهانی گوشت را در دست بگیرد.

 

دیگر استارت‌آپ‌هایی که بر روی مواد غذایی پرینت سه بعدی کار می‌کنند می‌توان به Novameat اسپانیا اشاره کرد.

 

منبع : https://www.ft.com/content/4fac5958-0ce9-482b-b5d1-e09aa764e489

نظر شما