ارتقاء مدیریت کیفیت آب با استفاده از اینترنت اشیاء

تاریخ : ۰۴ مرداد ۱۴۰۰

تعداد بازدید : ۵۲۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

دوشرکت حوزه مخابرات و آب همکاری مشترکی برای مدیریت بهتر کیفیت آب با استفاده از اینتنرنت اشیاء آغاز کردند. هدف این دو شرکت آن است که تا سال ۲۰۲۴ بیش از ۱۰ میلیارد لیتر آب در ساختمان‌های مسکونی و تجاری صرفه‌جویی شود.

شرکت مخابراتی کرلینک ( Kerlink)، که متخصص در ارائه‌ی راه‌حل‌های اختصاصی اینترنت اشیا (IoT) است،  اعلام کرد که با گروه فناوری ویگات ( WEGoT)، برای کمک به رفع کمبود جدی آب در هند همکاری می‌کنند. گروه فناوری WEGoT، در واقع یک ارائه‌دهنده خدمات بی‌سیم در زمینه‌ی سیستم‌های مدیریت بلادرنگ آب می‌باشند، که اکنون قرار است Kerlink، به منظور گسترش و تسریع در اجرای راه‌حل‌های WEGoT، با آن همکاری نماید.

 

هند با بیش از ۱.۳ میلیارد نفر جمعیت که تقریباً یک پنجم جمعیت جهان می‌باشد، با چالش‌های مداوم تأمین آب مناسب برای مصارف مسکونی و صنعتی روبرو گردیده است. NITI Aayog، اندیشکده سیاست‌های عمومی دولت هند، پیش‌بینی می‌کند تأمین آب این کشور تا سال ۲۰۳۰ تنها نیمی از تقاضا را تأمین کند.

 

راه‌حل مبتنی بر Aqua IoT متعلق به شرکت WEGoT، برای موارد مختلف از هتل‌ها، بیمارستان‌ها و کارخانه‌ها گرفته تا ساختمان‌های مسکونی بلند مرتبه طراحی شده‌اند، که در آن با ردیابی اطلاعات دقیق مصرف از طریق سنسورهای بسیار دقیق و حساس اولتراسونیک که جریان آب، فشار و کیفیت را اندازه‌گیری می‌کند‌، سیستم‌های تأمین آب را کنترل می‌کند. در این سیستم با انتقال مداوم و بلادرنگ داده‌ها به مرکز کنترل و تلفن‌های هوشمند، مدیران و صاحبان املاک از میزان حجم مصرفی آب اطلاع پیدا می‌کنند. با کمک این سیستم به طور مداوم به کاربران، مانند مجتمع‌های مسکونی بزرگ، این امکان داده می‌شود که تا میزان ۴۰-۵۰ درصد از مصرف آب خود را کاهش دهند، که این امر باعث کاهش ۴۰ درصدی هزینه‌های مربوط به تامین آب می‌شود. صاحبان املاک بزرگ، معمولاً ظرف ۱۲ ماه پس از نصب سیستم، به بازگشت سرمایه خود دست می‌یابند. علاوه بر نظارت بر مصرف، WEGoT Aqua قادر است هشدارهای نشتی آب را به برنامه‌های تلفن همراه کاربران ارسال نماید که این می‌تواند برای جلوگیری از هدر رفت منبع آبی و جلوگیری از خسارت بسیار مفید واقع شود..

 

همکاری Kerlink و WEGoT، منجر به این خواهد شد که ابزارهای اندازه‌گیری آلتراسونیک و برنامه ابر در شبکه‌های بی‌سیم LoRaWAN و دروازه‌های داخلی Wirnet iFemtocell صنعتی کرلینک با هم ترکیب شوند و بدین ترتیب داده‌های تولید شده توسط سنسورها دریافت و آنها را به مدیران ساختمان و صاحبان املاک انتقال داده شوند. همچنین به مشاغل مانند شرکت‌های انتقال آب و تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب، تصویری بلادرنگی از عملیات‌شان ارائه و تصمیمات پیشگیری و نگهداری را به آنها اطلاع می‌دهد.

 

WEGoT که در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد، محاسبه می‌کند که بکارگیری سیستم‌های آن‌ها در بیش از ۳۰،۰۰۰ خانه و استقرار در حدود ۴۰ میلیون فوت مربع فضای تجاری، بیش از ۳ میلیارد لیتر آب صرفه‌جویی کرده است. با هدف صرفه جویی در ۱۰ میلیارد لیتر دیگر در سه سال آینده، WEGoT و Kerlink قصد دارند تا سال ۲۰۲۴ این سیستم را در یک میلیون خانه دیگر و بیش از ۵۰۰۰ مرکز تجاری و صنعتی دیگر مستقر کنند.

 

Vijay Krishna، مدیر گروه فناوری WEGoT، درباره‌ی آغاز این همکاری اظهار داشت: ” Kerlink یک شریک قوی و پاسخگو در برنامه ما برای گسترش و تسریع استقرار دستگاه مدیریت آب شهری Aqua WEGoT است، زیرا تجهیزات آنها در شبکه‌های متنوع LoRaWAN هند استفاده می شود و تحت هر شرایطی ثابت شده و قابل اعتماد است.” “به دلیل این تجربه گرانبهای Kerlink، آنها به ما کمک می‌کنند تا ما بتوانیم سیستم‌های مدیریت مصرف آب را برای مشتریان ساده و سریع عملیاتی نماییم.”

 

Girish Dadheech، معاون گروه فناوری-مخابراتی Kerlink هند، نیز بیان داشت:

 

“راه‌حل Aqua WEGoT ابزاری نوآورانه و ضروری برای کاهش مصرف آب- و تلفات حاصل از نشت است- با پشتیبانی از یک مدل تجاری مشتری پسند که جزئیات استفاده آنها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، آنها را تشویق می‌کند تا اقدامات خود را برای مدیریت مصرف و حمایت از زندگی پایدار انجام دهند.”

منبع : iot4iran.ir

نظر شما