معرفی محصول همگرای ایرانی: دستگاه پلی سومنوگرافی

تاریخ : ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

تعداد بازدید : ۱۰۱۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت طراحی نگاراندیشگان دستگاه پلی سومنوگرافی را با کمک فناوری‌های همگرا تولید و به بازار عرضه کرده است. این دستگاه برای بهبود خواب و رصد شرایط حیاتی بدن در حین خواب قابل استفاده است.

دستگاه پلی سومنوگرافی یک تست چند پارامتری است که عملکرد تعدادی از ارگان‌ها و سیستم‌های بدن انسان را در خواب ضبط می‌کند.

 

 EEGنوار مغز، ECG نوار قلب، EMG نوار عضله، EOGنوار چشم، جریان هوای تنفسی، تلاش تنفسی، درصد اشباع اکسیژن خون از اجزای پلی سومنوگرافی محسوب می شوند. . پلی سومنوگرافی متداول ترین تستی است که در مراکز اختالات خواب انجام می‌شود.

این تست برای تشخیص بسیاری از اختالات خواب استاندارد طلایی محسوب می‌شود که ازجمله آنها می توان به سندرم آپنه خواب انسدادی، سندرم آپنه خواب مرکزی، PLMDو نارکولپسی، تشخیص اختلال‌های خواب همانند بیخوابی، پرخوابی، همچنین تشخیص اختلالهای تشنج، میگرن و سایر سردردهای عروقی و نیز اختلال افسردگی ماژور اشاره کرد.

 

از داده‌های پلی سومنوگرافی می‌یتوان اطلاعات زیادی به دست آورد که شامل میزان تاخیر خواب، مراحل خواب،کیفیت خواب، نامنظمی‌های تنفسی مانند آپنه و هایپوپنه و تعداد Arousal است.

 

مطالعات خواب، تشخیص اختلالهای خواب همانند بیخوابی، پرخوابی، قطع تنفس در خواب، تشخیص ناهنجاریهای ریتم قلبی، وضعیت بدن و الگوی حرکت در طی خواب، تشخیص اختلالهای تشنج وابسته به خواب، تحقیقات بررسی علل بروز سردردهای میگرنی و عصبی از جمله کاربردهای این دستگاه است.

 

شرکت طراحی نگاراندیشگان بیش از ۲۲ سال در زمینه ساخت دستگاه های ثبت نوار مغزی وعصب و عضله سابقه فعالیت دارد. همزمان با ارائه محصولات EEG خود، از سوی متخصصین و مراکز تحقیقاتی و درمانی نیاز به این محصول به کرات عنوان شد. لذا این شرکت تصمیم گرفت تا این محصول را نیز به سبد محصولات خود اضافه کند. این محصول، مشتریان بالقوه خود را در جامعه متخصصین نورولوژی و محققین اختلالات خواب دارد. از آن جمله می توان به مرکز تحقیقات مغز و اعصاب رضوی، مرکز تحقیقات خاتم، دانشگاه UBC کانادا و دانشگاهMonster آلمان اشاره کرد. با توجه به آنکه تولیدکننده داخلی برای این محصول وجود ندارد، با عرضه این محصول توسط شرکت طراحی نگاراندیشگان، با حفظ کیفیتی برابر نمونه‌های خارجی موجود در بازار و قیمتی کمتر، می‌توان در بازار داخلی جایگاه مناسبی را پیدا کرد. تاکنون نیاز کشور به این محصول از طریق واردات برندهای خارجی تامین شده است.

 

با ارائه محصول PSG شرکت طراحی نگاراندیشگان با کیفیتی مشابه نمونه خارجی در بازار می توان از خروج ارز جلوگیری به عمل آورد و این محصول می‌تواند جایگزینی مناسب برای محصولات خارجی در بازار تجهیزات پزشکی ایران شود.

نظر شما