قرص دیجیتالی که سرطان روده را تشخیص می دهد

تاریخ : ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

تعداد بازدید : ۵۷۴

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

سازندگان قرص دوربین دیجیتال که سرطان روده را تشخیص می دهد برنده جایزه نوآوری اسکاتلند شد. این قرص حاوی دوربینی است که می‌تواند بعد از بلعیده شدن، سرطان روده را نشان دهد.

سازندگان "pillcam"، قرصی حاوی یک دوربین دیجیتال کوچک که می توان آن را بلعید تا تشخیص زودهنگام سرطان روده را انجام دهد، به عنوان یکی از برندگان "جایزه های برتر" اسکاتلند برای تبادل دانش تجاری و دانشگاهی معرفی شد.

 

برنامه کپسول اسکاتلند (SCOTCAP) توسعه دهنده قرص دیجیتال pillcam موفق به کسب "جایزه همکاری چند جانبه" در ششمین دوره جوایز تبادل دانش اسکاتلند شده است.

SCOTCAP با استفاده از قرص کم تهاجمی حاوی دوربین دیجیتال به عنوان یک گزینه مناسب، ایمن و مقرون به صرفه برای کولونوسکوپی، برای آزمایش تشخیصی زودهنگام علائم سرطان روده ، طراحی و ارزیابی کرده است.

 

شرکای درگیر در این شرکت عبارتند از Digital Health & Care Innovation Centre, the Scottish Government, Highlands and Islands Enterprise, NHS National Services Scotland, NHS Highland, NHS Tayside, NHS Grampian, NHS Western Isles, Medtronic plc, Corporate Health International UK Ltd, Bowel Cancer Scotland ، دانشگاه آبردین و دانشگاه استراتکلاید هستند.

 

سایر برندگان

 

"مخترع جایزه آینده" به Rycerz از دانشگاه غرب اسکاتلند تعلق گرفت، که با همکاری Phoenix Instinct Ltd مستقر در Forres برای طراحی و تولید "SMART ، قاب ویلچیر با فیبر کربن" اقدام کرده و با یکپارچه سازی ولیچیر وسیستم های الکترونیکی انقلابی در سامانه‌های حرکتی ایجاد می‌کند.

 

گروه چرم اسکاتلند و دانشگاه ادینبورگ با توسعه محصولات جدید و فرآورده های با ارزش بالا از زباله ها و مواد زائد، جایزه "ایجاد تفاوت" را برنده شدند، که به گفته داوران، به طور قابل توجهی بر تولید کنندگان تأثیر گذاشته و همچنین به آموزش و هنر پایدار کمک کرده است.

 

جایزه " Covid-19 collaborative response award " به آزمایشگاه Lighthouse در دانشگاه گلاسگو اهدا شد که با شرکت داروسازی BioAscent و دانشگاه دوونده همکاری دارد.

 

 

منبع : https://futurescot.com/creators-of-digital-camera-pill-that-detects-bowel-cancer-win-innovation-award/

نظر شما