جمع‌آوری بودجه برای توسعه توالی‌یاب و حسگر تشخیص کرونا

تاریخ : ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تعداد بازدید : ۱۹۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت آکسفورد نانوپور موفق به جمع‌آوری بیش از 300 میلیون دلار سرمایه برای توسعه و تجاری سازی توالی‌یاب DNA و نوعی حسگر تشخیص کرونا شده است.

شرکت آکسفورد نانوپور (Oxford Nanopore) پس از بستن سه دوره تأمین مالی جداگانه در طول سال 2020 که مجموعاً بیش از 300 میلیون دلار بود، در تلاش است تا سال 2021 این رقم را افزایش دهد.

 

تنها چند هفته پس از اعلام برنامه خود، برای عرضه عمومی در بورس اوراق بهادار لندن در نیمه دوم سال جاری، این شرکت بریتانیایی، که فناوری توالی‌یابی ژنتیکی را توسعه می دهد، 195 میلیون پوند، معادل 271 میلیون دلار دیگر سرمایه جمع‌آوری کرده است.

 

این دور، بین سرمایه گذاران جدید و موجود تقسیم شد. حامیان جدید این شرکت شامل Temasek ، Wellington Management ، M&G Investments و Nikon حدود 174 میلیون دلار کمک کردند و سهامداران موجود باقی این مبلغ را تامین کردند. از جمله این گروه IP بود که 14.5 درصد از سهام Oxford Nanopore را در اختیار دارد و می گوید 26 میلیون دلار به این مرحله از سرمایه‌گذاری کمک کرده است.

 

با این سرمایه جدید، مجموع بودجه آکسفورد نانوپور از زمان تأسیس آن در سال 2005 تا کنون به بیش از 1.1 میلیارد دلار می رسد. طبق گزارش رویترز، ارزش این شرکت در حال حاضر در حدود 3.44 میلیارد دلار است.

 

مانند آخرین دوره های تأمین مالی این شرکت، آکسفورد نانوپور احتمالاً به دنبال تسریع در توسعه و تجاری سازی فناوری توالی یابی و همچنین تأمین هزینه های تشکیل پرونده IPO خواهد بود.

 

از پلتفرم این شرکت که به گفته آنها اولین و تنها ابزار برای توالی‌یابی نانوحفره‌ای در جهان است، می تواند همزمان یک مولکول DNA یا RNA را تجزیه و تحلیل کند و از نتایج آن برای طبقه بندی تومورهای مغزی، توالی کروموزوم‌ها و سایر "مناطق تاریک" ژنوم استفاده شده است و همچنین برای پیگیری شیوع مواد غذایی و بیماریهای عفونی این دستگاه به کار گرفته شده است.

 

به تازگی، آکسفورد نانوپور بسیاری از منابع خود را به سمت توسعه آزمایش تشخیصی LamPORE برای COVID-19 هدایت کرده است. این آزمایش که برای استفاده در اروپا نشان CE دریافت کرده است ، پس از 35 دقیقه با حساسیت 99.1٪  نتیجه را ارائه می‌دهد.

 

توسعه سریع و تجاری‌سازی روش LamPORE باعث موفقیت آکسفورد نانوپور در سال 2020 شد. پس از آغاز سال با 144.5 میلیون دلار بودجه در ابتدای ژانویه، این شرکت از فناوری خود را برای تحقیق در مورد بیماری همه گیر COVID-19 و ایجاد آزمایش تشخیصی سریع برای ویروس کرونا، استفاده کرد.

 

پس از آن ، در ماه اکتبر، پس از دریافت CE آزمون LamPORE ، آکسفورد نانوپور یک دور دیگر جمع‌آوری بودجه انجام داد که در مجموع بیش از 111 میلیون دلار بود.

 

منبع : https://www.fiercebiotech.com/medtech/oxford-nanopore-technologies-raises-271m-for-sequencing-tools-amid-ipo-plans

نظر شما