خرید لیسانس استفاده از فناوری چاپ DNA مصنوعی

تاریخ : ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۴۳۵

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

دی‌ان‌ای اسکریپت با انعقاد قراردادی، لیسانس استفاده از فناوری چاپ DNA مصنوعی را از شرکت بیس‌کلیک خریداری کرد.

شرکت دی‌ان‌ای اسکریپت (DNA Script) به طور انحصاری لیسانس فناوری چاپ DNA اصلاح شده را از شرکت بیس‌کلیک (Baseclick) دریافت کرد.

 

دی‌ان‌ای اسکریپت، یک شرکت توسعه دهنده فناوری سنتز DNA است که به تازگی توافق نامه انحصاری لیسانس فناوری چاپ DNA را با شرکت بیس‌کلیک امضاء کرده است.

 

این فناوری که "کلیک" نامیده می‌شود به محققان اجازه می دهد تا رنگ‌ها، کوئینچرها، پروتئین‌ها، قندها و سایر مواد به مولکول های زیستی از جمله اسیدهای نوکلئیک اضافه شوند. شرایط توافق نامه به دی‌ان‌ای اسکریپت اجازه می‌دهد تا کیت‌های معرف را با این فناوری بفروشد و به مشتریان این امکان را می‌دهد که اسیدهای نوکلئیک چاپ شده را اصلاح کنند. سایر جزئیات مالی اعلام نشده است.

 

توماس یبرت، مدیر عامل و بنیانگذار دی‌ان‌ای اسکریپت، در بیانیه ای گفت:  »ما شاهد این حقیقت هستیم که اصلاح  DNA با فناوری شرکت بیس‌کلیک به عنوان یک عنصر کلیدی اسیدهای نوکلئیک سنتز شده آنزیمی باشد. این مجوز اختصاصی به دی‌ان‌ای اسکریپت کمک می‌کند تاسبد مالکیت‌های فکری خود را در این زمینه تقویت کند.»

 

یبرت افزود: «با فعال کردن برچسب‌زنی الیگو با کیفیت بالا در داخل سیستم‌های مجهز به آنزیم، در مقایسه با فناوری‌های فعلی، ما در حال بهبود عملکرد سنتز اسید نوکلئیک جدید هستیم. به طور خاص، ما انتظار داریم که این توافق‌نامه برای توسعه دهندگان آرایه‌های تشخیصی، کمک شایانی کند. آنها به جای این که هفته‌ها منتظر تکمیل فرآیند چاپ خود باشند، با استفاده از این فناوری جدید می‌توانند در مدت زمان چند ساعت سنتز DNA مصنوعی خود را به صورت چاپی انجام دهند.»

 

کلیک توسط محققان در انستیتوی تحقیقات Scripps توسعه داده شده و در سال 2001 از آن رونمایی شده است. بیس‌کلیک، یک شرکت انشعاب‌یافته  ​​از دانشگاه Ludwig Maximilians در مونیخ است و با سرمایه گذاری مشترک شرکت چند ملیتی شیمیایی BASF در آلمان، در حال کار است. این شرکت دارای مجوز جهانی برای استفاده از فناوری کلیک در اسیدهای نوکلئیک است.

 

در ماه ژانویه، دی‌ان‌ای اسکریپت مستقر در پاریس از  قراردادی 1.6 میلیون دلاری با آژانس نوآوری دفاعی فرانسه برای ایجاد پلتفورمی برای سنتز کاوشگرهای qPCR خبر داد. این شرکت تاکنون بیش از 100 میلیون دلار سرمایه جمع کرده است.

 

منبع : https://www.genomeweb.com/business-news/dna-script-exclusively-licenses-modified-dna-printing-technology-baseclick

نظر شما