هوش مصنوعی چهره زیبای دلخواه شما را ترسیم می‌کند!

تاریخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۱۹۱۰

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

محققان با ترکیب هوش مصنوعی و رابط مغز و کامپیوتر، سامانه‌ای ساختند که می‌تواند ترجیحات و علائق افراد را گرفته و پرتره‌ای از یک چهره زیبا متناسب با خواسته‌های آنها ترسیم کند.

یک تیم تحقیقات بین المللی از دانشگاه هلسینکی و کپنهاگ با استفاده از ترجیحات افراد، تصویری ایجاد کردند که به نظر آنها خوش ظاهر است. 80٪ تصاویر ایجاد شده "آزمون جذابیت" را با موفقیت پشت سر گذرانده اند.

 

گروهی از محققان سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) برای ذهن خوانی ارائه کردند. این هوش مصنوعی می‌تواند علائق و ترجیحات شخص را از طریق مغز بخواند و پرتره‌ای با ظاهری متناسب با علائق فرد ایجاد کند که برای کاربر جذاب باشد. این سیستم از ترجیحات شخص برای ایجاد پرتره‌ای زیبا از فردی که در حقیقت وجود ندارند، استفاده می‌کند.

 

آنها در مقاله‌ای، جزئیات سیستمی را تشریح  کردند که در آن از رابط مغز و کامپیوتر برای انتقال داده‌ها به هوش مصنوعی استفاده می‌شود. این هوش مصنوعی داده‌ها را تفسیر می‌کند و از آنها برای آموزش تولید تصویر استفاده می‌‌نماید.

 

پس از تفسیر ترجیحات کاربر، دستگاه مجموعه جدیدی از تصاویر را ایجاد کرد که برای جذابیت بیشتر کاربر تنظیم شده است. پس از تجزیه و تحلیل، محققان دریافتند که 80 درصد تصاویر شخصی‌سازی شده توسط دستگاه تست جذابیت را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

 

محققان در ابتدا برای ایجاد صدها پرتره مصنوعی، یک شبکه عصبی مولد (GAN) را به چالش کشیدند. این تصاویر به 30 داوطلب نشان داده شد که از آنها خواسته شد به چهره هایی که برایشان جذاب است توجه کنند در حالی که پاسخ مغز آنها با استفاده از EEG ضبط می‌شد.

 

محققان سپس داده های EEG را با استفاده از روش های یادگیری ماشین تجزیه و تحلیل کردند، داده‌های فردی را از طریق رابط مغز و کامپیوتر (BCI) به یک شبکه عصبی مولد متصل کردند.

 

البته این ابزار در دست برخی شرکت‌ها می تواند "ایجاد رعب و وحشت" کند. برخی از شرکت ها ممکن است آگاهانه برای مقاصد سیاسی یا تجاری تصویر تولید کنند.

منبع : https://freenews.live/ai-learned-to-read-a-persons-thoughts-and-visualize-the-appearance-that-he-likes/

نظر شما