تصمیم‌سازان برای استفاده از محاسبات کوانتومی در آینده، آماده می‌شوند

تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۱۵۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

گزارشی منتشر شده که در آن نشان داده شده است بیشتر تصمیم‌سازان در حال آماده شدن برای استفاده از کامپیوترهای کوانتومی هستند. کسب وکارهای با درآمد بالای یک میلیارد دلار نیز از این فناوری استفاده می‌کنند.

براساس گزارش شرکت دی ویووز سیستمز (D-Wave Systems)، محاسبات کوانتومی اگر چه هنوز به راحتی در دسترس نیست، اما در حال حاضر به عنوان یک ابزار قدرتمند در اختیار مشاغل با درآمد بالای یک میلیارد دلار است.

 

در این گزارش آمده است که مشاغل بزرگ به منظور محاسبه مشکلات، با کارایی بالا و بهره‌وری قابل توجه در سطح سازمانی به سمت محاسبات کوانتومی روی آورده‌اند. آنها همچنین به دنبال افزایش سودآوری و حل چالش‌های شغلی بزرگ و پیچیده هستند که با فناوری‌های رایج قابل حل نیست.

 

طبق گفته شرکت دیووز، بیش از یک سوم بنگاه‌های اقتصادی در سه سال گذشته پروژه‌های خود را به دلیل پیچیدگی رها کرده‌اند و تقریبا حل همه (97 درصد) این مسائل برای شرکت‌های تجاری بسیار مهم بوده است.

 

کسب و کارهایی که قبلا به دنبال استفاده از فناوری کوانتومی نبوده‌اند، خطر عقب افتادن از رقابت‌ بازار را احساس می‌کنند، بسیاری از آنها در حال بررسی گزینه‌های خود هستند.

 

در حالی که 39 درصد از این مشاغل در حال آزمایش محاسبات کوانتومی هستند، بیش از هشت نفر از ده نفر (81 درصد) تصوری از چگونگی استفاده از این فناوری در سه سال آینده ندارند.

 

این مطالعه نشان داد که شرکت‌ها به محاسبات کوانتومی علاقه‌مند هستند و آن را به عنوان یک مزیت رقابتی درک می‌کنند. امروزه تعداد بسیاری از سازمان‌ها به طور شگفت‌انگیزی در حال آزمایش هستند و بیشتر آنها مواردی را در نظر گرفته‌اند که محاسبات کوانتومی می‌تواند روی آن تاثیرگذار باشد.

 

با توجه به این که شرکت‌ها برای به‌دست آوردن یک مزیت رقابتی از محاسبات کوانتومی استفاده می‌کنند، ممکن است در آینده کسانی که در حال حاضر به این فناوری توجه ندارند، آسیب ببینند.

 

پاسخ‌دهندگان در این نظرسنجی اظهار داشته اند که محاسبات کوانتومی فقط ساز و کاری برای حل مشکلات دانشگاهی و نظری نیست، علاقه شرکت‌ها به محاسبات کوانتومی به داشتن یک بازده مالی و ملموس گره خورده است.

منبع : https://www.itproportal.com/news/majority-of-decision-makers-plan-to-harness-quantum-computing-in-near-future/

نظر شما