بودجه‌ای برای توسعه حسگر انعطاف‌پذیر با نانوچاپ

تاریخ : ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۱۸۰

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

آژانس سلامت دفاعی (DHA) مبلغ 250 هزار دلار حمایت مالی در قالب برنامه SBIR در اختیار شرکت نانوبیوفب قرار می‌دهد تا با استفاده از آن اقدام به توسعه حسگرهای انعطاف‌پذیر با کمک نانوچاپ کند.

نانوبیوفب (Nanobiofab) یکی از استارت‌آپ‌های فعال در حوزه حسگری نانوچاپ است، که به تازگی موفق به دریافت گرنت 250 هزار دلاری از آژانس سلامت دفاعی شده است تا پلتفورم خود که مربوط به حسگری نانوچاپ به کمک فناوری جوهرافشان است را برای تولید حسگرهای انعطاف‌پذیر به کار گیرد.

 

نانوبیوفب برای حل چالش‌های توسعه و تولید نانومواد پیشرفته به منظور استفاده در بخش حسگری و تجهیزات قابل پوشیدن فعالیت می‌کند، تجهیزات برای استفاده در دستگاه‌های نظارت پزشکی/بهداشتی تولید می‌شوند.

 

این حمایت مالی به شرکت نانوبیوفب کمک می‌کند تا به تحقیقات خود در این حوزه ادامه دهد. حسگرهای نانو در حال ایجاد فرصت‌های جدید در شبیه‌سازی‌های پزشکی، تجهیزات الکترونیک پوشیدنی، سیستم‌های الکترونیک اپیدرمی، رابط‌های مغز و کامپیوتر، رباتیک نرم و سایر دستگاه‌های نظارت بر سلامت هستند.

 

در گذشته تولید نانوحسگرهای بسیار وقت‌گیر بود. از این رو شرکت نانوبیوفب به فکر تولید مواد با قابلیت کنترل بالا افتاد تا با ترکیب آنها با توانمندی پردازش قوی، برای اولین بار نانوحسگرهای بسیار کارآمد و حساس، با قیمت کم و اعتماد‌پذیری بالا تولید کند.

 

ژیائونائو لیو بنیان‌گذار این شرکت می‌گوید: « راهبرد ما ارائه پلتفورمی با کارایی بالا برای استفاده در حوزه نظامی و بازارهای پزشکی و بهداشت عمومی است.»

 

کتی کالاهان بردی مدیرعامل مرکز فناوری نوآورانه فردیک می‌گوید: « ما به شدت به دستاوردهای نانوبیوفب افتخار می‌کنیم. این بودجه به آنها کمک می‌کند تا نوآوری خود را تسریع کنند.»

 

لامز به ذکر است که نانوبیوفب در سال 2019 از برنامه Edge Accelerator مرکز فناوری نوآورانه فردریک خارج شد.

 

شرکت نانوبیوفب سریع‌ترین پلتفورم سنتز و کشف با بهره‌وری بالا را در جهان ایجاد کرده است که می‌تواند مواد حسگری گسترده‌ای را برای بهبود حسگرها ارائه کند.

 

در حال حاضر فناوری‌نانو با چالش‌هایی نظیر هزینه، محدوده عملکرد و پایداری روبرو است که برای حل این چالش‌های پلتفورم نانوبیوفب می‌تواند پاسخ‌گو باشد.

 

پلتفورم حسگری شرکت نانوبیوفب با موفقیت حسگری را برای تشخیص ترکیبات آلی فرار مورد استفاده قرار می‌دهد و دستگاه‌های پوشیدنی را برای نظارت بر متابولیسم بدن ساخته است.

منبع : https://finance.yahoo.com/news/nanobiofab-awarded-250-000-defense-120000093.html

نظر شما