آنتی‌بادی مهندسی برای تشخیص ویروس کرونا در ۱۵ دقیقه

تاریخ : ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۲۰۰

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

پژوهشگران با استفاده از آنتی‌بادی مهندسی شده و اسپکترومتر موفق به ارائه روشی برای تشخیص ویروس کرونا در مدت 15 دقیقه شدند. این روش نیاز به فرد ماهر و آموزش دیده ندارد.

محققان دانشگاه ویومینگ در قالب یک همکاری بین‌المللی موفق به ارائه روشی تازه برای شناسایی ویروس کووید 19 شدند که برای این کار از آنتی‌بادی مهندسی شده استفاده شده است.

 

این تیم تحقیقاتی از دانشگاه ویومینگ و دانشگاه ملی ایرلند، آنتی‌بادی مهندسی شده بسیار حساسی را به کار گرفتند که نسبت به مواد موجود حساسیت بیشتری در تست‌های تشخیص کرونا دارد.

 

با استفاده از این آنتی بادی مهندسی شده که در آزمایشگاه محققان این پروژه طراحی شده است، این گروه توانستند از مشکلات زنجیره تامین جلوگیری کنند.

 

آنتی‌بادی مهندسی شده با یک نمونه آزمایشی مخلوط می‌شود تا ویروس کرونا شناسایی شود. برای این کار طی 15 دقیقه سیگنالی در دستگاه ایجاد می‌شود که از آن می‌توان برای شناسایی استفاده نمود. این کار با استفاده از دستگاه اسپکترومتر انجام می شود.

 

پاتریک جانسون، دانشیار مهندسی شیمی دانشگاه ویومینگ می‌گوید که این روش سرعت بالایی داشته و فرد پیش از خروج از مرکزی که در آنجا آزمایش داده، نتیجه را دریافت می‌کند.

 

 وی می‌افزاید: « هدف این است که این یک آزمایش تشخیصی گسترده باشد که می‌توان از آن در محل‌های عمومی نظیر فرودگاه‌ها یا هر جا که نیاز به پاسخ سریع باشد، استفاده کرد.»

 

به اعتقاد جانسون، این آزمایش بسیار سریع و آسان است.  وی می‌گوید: « یکی از اهداف آزمون این است که شما مجبور به استفاده از نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده نباشید. بنابراین هر کسی که نمونه می‌گیرد می‌تواند اجزاء را با هم ترکیب کرده و آن را در طیف‌سنج قرار دهد و شما با خوانش خودکار، نتیجه آزمایش مثبت یا منفی را دریافت می‌کنید.»

 

جانسون می‌گوید که دستگاه اسپکترومتر بخش گرانقیمت این فناوری بوده، اما هر تست با قیمت کمتر از یک دلار قابل انجام است. این روش هم می‌تواند خود ویروس و هم آنتی بادی‌های حاصل از ویروس را شناسایی کند.

 

این تیم کمک هزینه‌ای از شورای تحقیقات بهداشتی ایرلند دریافت کرده که بودجه پروژه را به مدت یک سال تامین می‌کند.

منبع : https://www.wyomingpublicmedia.org/post/university-wyoming-team-develop-handheld-15-minute-covid-19-test#stream/0

نظر شما