انتشار اخباری درباره آخرین پیشرفت‌های محصول شرکت نورالینک

تاریخ : ۰۴ شهریور ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۶۴۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

ایلان ماسک، مالک شرکت نورالینک اعلام کرد که به زودی آخرین پیشرفت‌های انجام شده در محصول رابط مغز و کامپیوتر این شرکت را اعلام خواهد کرد. وی پیش از این گفته بود که تا پایان سال جاری این فناوری روی انسان مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

ایلان ماسک از آخرین پیشرفت‌های رابط مغز و کامپیوتر شرکت نورالینک خبر خواهد داد. این شرکت قصد دارد در قالب یک رویداد برنامه‌ریزی شده اواخر این هفته اطلاعات به روزی درباره این محصول ارائه کند و آخرین وضعیت توسعه و پیشرفت این محصول را به عموم مردم به اشتراک بگذارد.

 

ماسک در اوایل سال جاری میلادی درباره انتشار اخباری پیرامون این محصول در اوایل پاییز خبر داده بود. وی در ماه فوریه وعده داده بود که امسال نسخه‌ای جذاب از این محصول را ارائه کند. ایلان ماسک گفته بود که ممکن است امسال یک نسخه از این محصول روی انسان مورد آزمایش قرار گیرد. او محصول نورالینک را با یکی از محصولات موجود در بازار مقایسه کرده‌ بود، محصولی که دارای مشکلاتی است و ماسک گفته بود که محصول شرکت نورالینک فاقد چنین اشکالات و محدودیت‌هایی است.

 

همانطور که از نامش پیداست، در فناوری نورالینک، نقش فعالیت نرونی اهمیت زیادی دارد. هدف بلند مدت سرمایه‌گذار برای دستیابی به انسانی با هوش مصنوعی است که در آن الکترودها روی مغز قرار گرفته و سیگنال‌های مغزی را می‌خوانند. جمع‌آوری مقادیر عظیمیاز داده‌ها از سیگنال‌ها به تدریج وارد نرم‌افزار نورالینک شده و نرم‌افزار می‌آموزد که مغز چگونه از این داده‌ها برای برقراری ارتباط با بقیه اجزاء بدن استفاده می‌کند. این فناوری می‌تواند کاربردهای متعددی داشته باشد.

 

ماسک در مورد برخی از قابلیت‌های متمرکز این فناوری روی سلامت تمرکز دارد و قصد دارد از این فناوری برای افرادی که بخش عصبی آنها دچار مشکل است استفاده کند. به عنوان مثال نصب یک تراشه که جایگزین بخش کوچکی از جمجمه انسان می‌شود، عملکرد اندام را بازیابی کرده و به حرکت فرد کمک می‌کند.

 

 چنین فناوری قادر است بینایی و شنوایی را برطرف کرده و به بیماری‌هایی نظیر پارکینسون کمک کند. این نوع فناوری را می‌توان برای جلوگیری از مشکلاتی نظیر صرع، آلزایمر و سکته مغزی به کار برد.

 

یکی از اختراعات نورالینک که قبلا فاش شده، ربات جراحی برای قرار دادن الکترودها در مغز است.

منبع : https://www-teslarati-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.teslarati.com/elon-musk-neuralink-neuron-demonstration-event/amp/?usqp=mq331AQFKAGwASA%3D&_js_v=0.1#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&_tf=From%20%251%24s

نظر شما