ساخت هدست توانبخشی نوری مغز توسط استارت‌آپ‌ همگرا

تاریخ : ۰۸ مرداد ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۷۸۵

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یکی از استارت‌آپ‌های حاضر در سومین فراخوان نوپاهای همگرا، هدست توانبخشی نوری مغز را تولید کرده که در حال حاضر آخرین مراحل کارآزمایی بالینی را پشت سر می‌گذارد.

یکی از استارت‌آپ‌های حوزه همگرا موفق به ساخت هدست توانبخشی نوری مغز شده است. با استفاده از LED و لیزر  یکی از طرح‌های حمایت شده توسط مرکز همگرا است که در صورت اجازه پزشک، می‌تواند به عنوان یک دستگاه قابل حمل در منزل مورد استفاده بیماران قرار گیرد.

 

 مریم چناری، مدیر عامل شرکت می‌گوید: « این دستگاه با تاباندن نور به سطوح مختلف مغزی می‌تواند در التیام و کاهش عارضه‌های مختلفی مغزی و عصبی مفید واقع شود. آلزایمر، افسردگی، اضطراب و مواردی مشابه از جمله بیماری‌های هستند که هدست نوری تحریک مغزی می‌تواند به عنوان یک مکمل در درمان آنها مورد توجه کادر پزشکی قرار گیرد.»

 

زینب چناری در ادامه افزود: «این دستگاه با یک چهارم قیمت مشابه خارجی بومی سازی شده است و در حال حاضر در حال نهایی کردن آخرین تست‌های بالینی است. امیدوار هستیم با اخذ تمامی مجوزهای لازم، این دستگاه در سبد درمانی کشور قرار گیرد.»

 

مدیر عامل شرکت با اشاره به شکل گیری هسته‌های فناور در حوزه لیزر و فوتونیک، افزود: «نمونه خانگی این دستگاه از فناوری LED استفاده می‌کند و  دستگاه مورد استفاده در کلینیک‌ها می‌تواند از لیزر استفاده کند.»

 

نظر به جدید بودن این نوع فناوری‌ها، ایران توانسته جزء کشورهای قرار گیرد که در صف اول دسترسی به این فناوری‌های نوظهور حوزه پزشکی قرار دارند.

 

این استارت‌آپ از شرکت‌کنندگان در سومین فراخوان نوپاهای همگرا است که با همکاری مرکز همگرا به دنبال توسعه فناوری این هدست است.

 

 

نظر شما