پلتفورم زیست‌چاپ مبتنی بر زیست‌راکتور برای تولید اندام و بافت

تاریخ : ۱۰ تیر ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۲۰۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یک شرکت فعال در حوزه زیست‌چاپ، فناوری جدیدی را برای تولید بافت و اندام انسانی ارائه کرده است. این شرکت پلتفورم زیست‌چاپ مبتنی بر زیست‌راکتور را به یک انکوباتور سلولی و استریل‌کننده مجهز به پلاسمای دما پایین، متصل کرده است.

شرکت روکیت هلثیکیر (ROKIT Healthcare) پلتفورم زیست‌چاپ مبتنی بر زیست‌راکتور خود را راه‌اندازی کرد. این دستگاه به یک انکوباتور سلولی و استریل‌کننده پلاسمای دما پایین مجهز است.

این دستگاه با چشم‌انداز تولید برای استفاده در بیمارستان طراحی و ساخته شده است و یک محیط سلولی کنترل شده در شرایط  آسپتیک ایجاد می‌کند. در این دستگاه فناوری‌های پیچیده زیست‌ساخت  حاوی شش چاپگر دوار استفاده شده است.

 

شرکت روکیت در حوزه بهداشت و درمان فعالیت کرده و تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای استفاده در بخش کلینیکی تولید و عرضه می‌کند. در این دستگاه از فناوری زیست‌چاپگر چهاربعدی برای تولید اندام و بافت انسانی استفاده شده است.

 

سوک هوان‌تو، مدیر اجرایی خدمات بهداشتی و درمانی روکیت، می‌گوید: « استفاده از اجزاء دقیق در طراحی این دستگاه به معنای به حداقل رساندن زمان، خطرات و هزینه‌های انتقال سلول بیمار به زیست‌چاپگر است.»

 

این دستگاه نوعی جدیدی از ادوات مراقبت شخصی است که از مزایای فناوری‌های پزشکی احیاء کننده اتولوگ  به بیشینه مقدار خود می‌رساند.

 

دستیابی به معماری سه بعدی تنها یکی از بخش‌های مهمی است که باید در مهندسی بافت در نظر داشت. عوامل محیط سلولی، نظیر دمای انکوباتور، سطح اکسیژن و دی‌اکسیدکربن و رطوبت نیز از عوامل موثر در موفقیت توسعه اندام و بافت است.

 

علاوه‌براین که شرکت روکیت در تولید زیست‌چاپگر فعالیت دارد، این شرکت به عنوان یک پیمانکار پزشکی نیز با آژانس‌های دولتی، شرکت‌های زیست‌فناوری و مراکز تحقیقات دانشگاهی همکاری می‌کند تا کاربردهای فناوری زیست‌چاپگر را توسعه دهد.

 

پیش از این شرکت روکیت از دولت کره‌جنوبی حمایت مالی سه میلیون دلاری را برای توسعه سامانه‌های چاپ سه بعدی به منظور تولید پوست دریافت کرده است. این شرکت از سال 2019 با بیمارستان‌های تخصصی جراحی پلاستیک در سراسر جهان همکاری داشته تا پلتفورم تولید پوست با استفاده از اسکن چاپ سه بعدی را به بیمارانی که از زخم‌های دیابتی یا سوختی رنج می‌برند، ارائه دهد.

 

این شرکت مطالعات بالینی خود را در هند و کره‌جنوبی به پایان رسانده است.

منبع : https://3dprint.com/269378/rokit-healthcare-reveals-worlds-first-all-in-one-bioprinting-platform-with-built-in-bioreactor-chamber-plasma-sterilizer-and-6-rotary-printheads-dr-invivo-4d6/

نظر شما