ربات‌های ایران‌ساخت به یاری مددجویان رفت

تاریخ : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۲۷۳

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

15 سال پیش با طراحی و ساخت انواع پیشرفته ربات‌ها و اسلیپ‌ها به بازار ایران وارد شدند و در مدت کوتاهی توانستند به یکی از تولیدکنندگان پیشرو و شناخته شده در زمینه اسلیپ رینگ، ربات توانبخشی، ربات متحرک، ربات کارتزین و غیره بدل شوند.

شرکت دانش‌بنیان رویال توسعه پایدار با بهره‌گیری از دانش روز دنیا اقدام به ساخت اسلیپ رینگ‌ها و ربات‌هایی با استاندارد جهانی کرده و با به‌کارگیری آخرین تکنولوژی روز، محصولاتی هم طراز با دنیا در کشور تولید کرده است.

این شرکت در زمینه پزشکی، طیف وسیعی از ربات‌های توانبخشی را برای بازو، مچ و پا طراحی و تولید کرده و در زمینه آکادمیک نیز، ربات‌های مختلفی مانند ربات کارتزین و ربات‌های تحقیقاتی و صنعتی را تولید کرده است. آن‌طور که مجتبی علاقبندراد مدیر عامل این شرکت، می‌گوید: این شرکت متخصص در تحقیقات، آموزش، مشاوره و طراحی دستگاه‌های خاص صنعتی و آزمایشگاهی است. تجربیات و مهارت‌های متخصصان این شرکت، تضمینی برای خدمات ارائه شده آنها است.

در دهه‌‌های اخیر مطالعات و تحقیقات در زمینه فناوری ربات‌های هوشمند مورد توجه همه کشورها قرار دارد. در چنین فضایی این شرکت دانش‌بنیان با سابقه فعالیت در زمینه‌های مختلف مهندسی و با هدف ارتقاء‌ سطح دانش و مهارت‌‌های عمومی و ترویج علم رباتیک به عرصه آموزش، ساخت و طراحی ربات در سطوح مختلف قدم گذاشته است. عمده محصولات این شرکت، ربات سیار، ربات بازو، ربات های کارتزین، پرینتر الترونیک چاپی، ربات لیزر کلدینگ و ربات است. این شرکت نماینده انحصاری شرکت‌های معتبر اروپایی و آسیایی مانند Quanser, Wayne Kerr, KMT, SVS و غیره است.

به گفته این فعال دانش‌بنیانی، محصولات حوزه رباتیک این شرکت شامل ربات‌های بازوی 1 و 3 متری، رباتهای کارتزین و ربات‌های سیار برای سرویس‌دهی به بیماران عفونی در بیمارستان‌ها می‌شود.

همچنین در حوزه الکترونیک چاپی هم با توجه به اینکه این صنعت یک صنعت نوظهور در جهان است، این شرکت محصولات متعددی را در سبد کالای خود داده است. در حال حاضر هم بر روی تولید محصولات مرتبط با انواع گرمکن‎های منعطف اعم از گرمکن لباس، گرمکن صندلی و ... متمرکز شده است.

خرید این محصولات منافع مالی زیادی برای مشتریان ایرانی دارد چون قیمت تمام شده محصولات این شرکت بسیار پایین‌تر از نمونه‌های خارجی آن است. محصولات تولیدی این دانش‌بنیان،اگر کیفیتی بهتر از نمونه های خارجی نداشته باشد با این محصولات برابری می‌کند.

این شرکت دانش‌بنیان با 15 نیروی متخصص کار خود را ادامه می‌دهد و با دریافت کمک‌ها و حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توانسته در نمایشگاه‌های ساخت ایران حضور یابد و محصولات تولیدی خود را به نمایش بگذارد. همچنین این شرکت از حمایت‌های مالی و معنوی ستاد نانوی معاونت علمی و فناوری بهره‌مند شده است.

بنا به گفته مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، یکی از محصولاتشان که «ربات پزشکی کیوان لایف بات» است به کشور قطر صادر شده است و برای ادامه روند صادراتی خود با کشورهای کره و آلمان نیز مذاکراتی کرده‌اند. البته سال 99 هم انواع گرمکن‌های تولیدی خود را به کشور روسیه ارسال می‌کنند.

منبع : http://www.isti.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=172&newsview=51028

نظر شما