بسته سلامت مامانیا، کاربرد هوش مصنوعی برای پایش سلامت مادر و جنین

تاریخ : ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۲۱۴۶

3.3 امتیاز از 3 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت راهکار هوشمند سینا با بهره‌گیری از هوش مصنوعی اقدام به تولید فناوری جدیدی به منظور کمک به مادران باردار کرده است. این فناوری در واقع یک بسته سلامت بوده که دارای بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است و می‌تواند با پایش سلامت مادر و جنین و اطلاع آن به پزشک، به افزایش سلامت مادران در طول زمان بارداری کمک کند.

شرکت راهکار هوشمند سینا، از تیم‌های موفق برنامه نوپاهای فناوری‌های همگرا، محصول ویژه‌ای به نام مامانیا را برای مراقبت از مادران باردار به بازار عرضه کرده است. مامانیا یک همراه آرامش بخش است که کمک می‌کند در فواصل بین ویزیت‌های روتین بارداری، مادر و پزشک از شاخص‌های سلامت مادر و جنین بهتر مطلع شوند. بسته سلامت مامانیا، مجموعه‌ای یکپارچه از تجهیزات پزشکی و اپلیکیشن موبایل است که به هوشمند شدن مراقبت‌های بارداری کمک می‌کند. مامانیا با توجه به سابقه پزشکی و شرایط بارداری هر مادر، پیشنهادات هوشمندانه و شخصی سازی شده به مادر ارائه می‌دهد.

 

دکتر محمدرضا کلاهدوز مدیرعامل شرکت راهکار هوشمند سینا می‌گوید: « یکی از دغدغه‌های مادران اطلاع از وضعیت خود و جنین در طول دوران بارداری است، گاهی در فاصله میان دو ویزیت مادر، اتفاقی برای جنین رخ می‌دهد که در نهایت منجر به سقط می‌شود. برای رصد دائمی شرایط مادران باردار، شرکت راهکار هوشمند سینا بسته‌ای به نام مامانیا را به بازار عرضه کرده است. این بسته شامل سخت‌افزار و نرم‌افزار مجهز به هوش مصنوعی است که می‌تواند شرایط مادر و جنین را به صورت دائمی رصد و این اطلاعات را برای پزشک ارسال کند.»

 

از مزیت‌های این فناوری می‌توان به ارتباط 24 ساعته مادر با پزشک، کاهش خطای انسانی در معاینات، تحلیل روند سلامت مادران و ایجاد آرامش خاطر برای مادر است.

 

بسته سلامت مامانیا با استفاده از دستگاه‌های به روز و دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) و اتحادیه اروپا (CE) شاخص‌های سلامت قند خون، فشار خون و وزن مادر و همچنین ضربان قلب جنین را اندازه‌گیری می‌کند. با ارسال خودکار از طریق بلوتوث و ثبت این اندازه‌گیری‌ها در اپلیکیشن مامانیا می‌توان روند سلامت مادر باردار را ارزیابی کرده و از خطرات و عوارض احتمالی در بارداری جلوگیری کرد. مامانیا با هدف ایجاد آرامش برای مادر، از زمان تست مثبت بارداری تا بعد از بارداری در کنار مادران است.

 

دکتر کلاهدوز درباره عملکرد این فناوری می گوید: « این دستگاه با پایش وضعیت سلامت مادر، اطلاعات مهمی را جمع‌آوری و برای پزشک ارسال می‌کند و پزشک با بررسی شاخص‌هایی نظیر روند وزن‌گیری، روند تغییرات فشار خون و قند خون مادر و صدای قلب جنین از سلامت مادر و جنین مطمئن می‌شود. همچنین گروه پزشکی مامانیا با استفاده از منابع به روز پزشکی در دنیا، مقالات آموزشی جامعی تهیه کرده است که محتوای آموزشی پیشنهادی به مادر با توجه به شرایط هر مادر متفاوت است. در صورت وجود هر گونه سوال در مورد دوران بارداری، تیم پشتیبانی مامانیا به صورت 24 ساعته جوابگوی کاربران خواهند بود و این تیم پشتیبانی با توجه به سابقه بارداری و پزشکی مادر که در سیستم مامانیا ثبت شده است، به مادر پاسخ خواهد داد.»

 

مدیرعامل شرکت راهکار هوشمند سینا می‌افزاید: « این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که بعد از به دنیا آمدن فرزند، مادر می‌تواند از این دستگاه برای مشاوره تغذیه و رسیدن به تناسب اندام با انجام حرکات ورزشی استفاده کند. همچنین این دستگاه قابل جابه‌جایی و واگذاری به دیگران است، یعنی بعد از تولد و سپری شدن دوران اولیه بعد از تولد، در صورتی که مادر نیاز به این دستگاه نداشته باشد می‌تواند آن را فرد باردار دیگری واگذار کند و مالک جدید تنها با دریافت یک اکانت جدید می‌تواند از این فناوری استفاده کند.»

نظر شما