حسگر پوشیدنی برای رصد نشانه های حیاتی از شرکت Fujitsu

تاریخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۱۷۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت فوجیتسو حسگر رادار داپلر ۳ کاناله‌ی خود به نام FWM7RAZ01 را معرفی کرد. این حسگر رادار داپلر می‌تواند ضربان قلب بیمار را پایش کند.

شرکت فوجیتسو برای پایش ضربان قلب حسگر قابل پوشیدن تولید کرده است که به صورت بی سیم میتواند پارامترهای حیاتی بیمار را رصد و گزارش کند.

این ماژول و کیت ارزیابی همراه آن به منظور تسهیل توسعه‌ی سریع کاربردها در دنیای گسترده‌ی محصولات سنجش حرکت بدون تماس طراحی شده است. ماژول و کیت ارزیابی بنا دارند به طراحانی که تخصص بالایی در الکترونیک رادویی فرکانس بالا ندارند کمک کند تا سریع تر به یافته‌های خود دست یابند.

FWM7RAZ01  از سیگنال‌های I/Q که در محدوده‌ی ۱ هرتز یا ۱ مگاهرتز هستند، پشتیبانی می‌کند. این امر دستگاه را قادر می‌سازد تا به صورت بی‌سیم حرکاتی که در محدوده‌ی سرعت ۶ میلی‌متر بر ثانیه تا ۶ کیلومتر بر ثانیه صورت می‌گیرد را شناسایی کند. این شناسایی می‌تواند هر نقطه‌ای در شعاع ۳۰ متری اتفاق بی‌افتد. با اینکه اثر داپلر ۱ مگاهرتز در کاربردهای دنیای واقعی قابل مشاهده نیست، اما می‌تواند هدف شناسایی مداخله‌ی سیگنالی را به انجام برساند. این دستگاه کانال متفاوتی را انتخاب می‌کند تا از همپوشانی سیگنال‌ها و به تبع از شناسایی اشتباه نیز جلوگیری ‌کند.

حسگر رادار داپلر می‌توان ضربان قلب را با تمرکز بر یکی از شریان‌های بیمار که همراه با ضربان قلب بیمار ارتعاش می‌کند، پایش کند. در اصل این ماژول حساس، این ارتعاشات را می‌شمارد و در طول زمان از آن میانگین گرفته و ضربان قلب را تعیین می‌کند.

روشی مشابه برای تعیین نرخ تنفس بیماران نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیگر کاربردهای مورد نظر برای FWM7RAZ01 شامل موارد زیر است:

هشدار به کارمندان مراقبت سلامت در صورت افت ضربان قلب بیمار
عملکردهای نگهداری از ماشین
شناسایی حرکات مکانیکی
تعیین یکپارچگی ساختاری
این دستگاه پایانه‌های پین هِدِر دارد که در پشت ماژول نصب شده‌اند و یکپارچه سازی را تسهیل می‌کند. این ویژگی نهایی مورد استقبال طراحانی قرار می‌گیرد که با حوزه‌ی مدارهای فرکانس بالا آشنایی کمتری دارند.

فوجیتسو برای مجموعه‌ی حسگرهای رادار داپلر FRM7RAZ، بورد ارزیابی FRM-ORCA-EVB1 را پیشنهاد می‌کند. همچنین این کمپانی راهنمای بورد ارزیابی برای کاربر را نیز ارائه می‌دهد تا با FRM7RAZ و بورد ارزیابی به تولیدکنندگان تجهیزات اصلی نیزکمک کند.

مجموعه‌ی NJR4265 از نیو ژاپن رادیو شامل چهار دستگاه میکروویو داپلر می‌باشد. همچنین یک مدار رادیویی، آنتن، تشدید کننده‌ی فرکانس‌های میانی، واحد میکروکنترلر و تنظیم کننده‌ی ولتاژ نیز دارد. این چهار دستگاه مجزا برای سازگاری با رژیمِن‌های اروپا، ایالات متحده و ژاپن، تفاوتی جزئی در فرکانس‌های خروجی دارند.

K-LC6 یک ماژول رادار داپلر دو کاناله متعلق به شرکت آراف‌بیم میکروویو جی‌ام‌بی‌اچ است. دستگاهی کوتاه بُرد که برای سنجش حرکت افراد و وسایل نقلیه بسیار مناسب می‌باشد.

 

منبع : http://iot4iran.ir

نظر شما