بهره‌برداری آزمایشی از خودروهای خودران در نیویورک

تاریخ : ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۳۵۳

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

خودروهای خودران شرکت اپتیموس راید (Optimus Ride) به صورت آزمایشی در یک منطقه محصور در نیویورک مورد بهره‌برداری آزمایشی قرار گرفتند. خودروهای هوشمند بدون راننده یکی از نقاط همگرایی برای فناوری‌های همگرا است.

سرانجام خودروهای بدون راننده وارد شهر نیویورک شدند اما انتظار نداشته باشید که این خودروها در خیابان‌های پرتردد نیویورک به مسافرکشی مشغول باشند بلکه آنها را در یک فضای محدود و پشت درهای بسته در Brooklyn Navy Yard و به دور از خیابان‌های پر رفت وآمد مملو از خودرو، دوچرخه و پیاده‌رو مورد آزمایش قرار گرفتند.

 

 

این خودروها به طور آزمایشی مسافرانی را در یک لوپ به طول 1.6 کیلومتر در فضای 300 هکتاری جا به جا کردند. این سامانه خودروهای بدون راننده هفت روز هفته آماده ارائه خدمات به مسافران است البته مبلغی به عنوان کرایه از این افراد گرفته نمی‌شود و هر کسی می‌تواند از این خودروها استفاده کند.

این خودروها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند که سریع‌تر از 15 مایل در ساعت حرکت نکنند و از قوانین راهنمایی و رانندگی پیروی کنند بنابراین وقتی تابلو توقف وجود داشته باشد خودرو کاملا ایست می‌کند.

خودروهای خودران را به عنوان انقلاب بعدی در حمل و نقل معرفی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که این خودروها بتوانند مردم و کالاها را با کارایی بالاتر نسبت به خودروهای رایج جابه‌جا کنند. در حال حاضر این خودروها در نواحی مختلف جهان در حال آزمایش هستند. البته در تمامی این آزمایش‌ها، خودروهای خودران در محل‌های محصور و کنترل شده مورد استفاده و آزمایش قرار می‌گیرند، هرچند تعداد محدودی نیز در جاده‌های عمومی مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

به اعتقاد متخصصان این حوزه، خودروهای خودران هنوز 5 سال با وارد شدن به خیابان‌ها فاصله دارند، هرچند استفاده از آنها بسیار جالب توجه است اما برای استفاده عمومی باید آزمایش‌های لازم انجام شود چرا که در دنیای واقعی و خیابان‌های عمومی، هرچیزی ممکن است رخ دهد.

خودروهایی که در منطقه navy Yard مورد استفاده قرار گرفته‌اند توسط شرکت اپتیموس راید (Optimus Ride)  ساخته شده‌اند

 

منبع : https://timesofindia.indiatimes.com/world/us/first-step-driverless-cars-arrive-in-new-york-city/articleshow/70565909.cms

نظر شما