تغییر نگرش و جهت‌گیری فکری استارت‌آپ‌ها در دوره پیش‌شتاب‌دهی

تاریخ : ۰۴ تیر ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۲۵۰

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

بنیان‌گذار استارت‌آپ توسعه فناوری ویستااکسیر معتقد است که دوره‌های پیش‌شتابدهی مرکز همگرا در تغییر نگرش کسب و کار آنها تاثیر شگرفی داشته و به تغییر جهت‌گیری فکری آنها کمک شایانی کرده است. استارت‌آپ توسعه فناوری ویستااکسیر در حال توسعه فناوری است که در نهایت به ساخت کیت‌های تشخیص طبی دقیق با عملکرد بالا منجر می‌شود.

استارت‌آپ توسعه فناوری ویستااکسیر یکی از شرکت‌های نوپای حاضر در نمایشگاه اینوتکس بود که در دوره‌های پیش‌شتابدهی نوپاهای فناوری‌های همگرا حضور داشته است. این استارت‌آپ که با استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه اینوتکس روبرو شد، در حال توسعه فناوری است که می‌تواند منجر به ساخت کیت‌های تشخیص طبی با عملکرد بالا شود.

مژده صفری از بنیان‌گذاران این استارت‌آپ که در حال حاضر در دوره پیش‌شتابدهی مرکز همگرا شرکت دارد، درباره ایده شکل گیری این استارت‌آپ می‌گوید: « از زمانی که در آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحقیقات شدیم، دریافتیم که برخی از مواد آزمایشگاهی از خارج از کشور تامین شده و قیمت بالایی دارند در حالی که نمونه داخلی آن وجود نداشته یا در صورت وجود از کیفیت مشابه نمونه خارجی برخوردار نیستند. از این رو ایده تولید نانومواد دارای پوشش‌های زیستی را مطرح کردیم.»

صفری می‌افزاید: «ما در حال حاضر روی سنتز نانومواد فلزی و پلیمری کار می‌کنیم و تلاش داریم تا با پوشش‌دهی این مواد، ترکیبات لازم برای ساخت کیت‌های تشخیص طبی را بسازیم. کیت‌های تشخیص بارداری و تشخیص اعتیاد حاوی ذرات پوشش‌دار هستند که در حاضر ما موفق به تولید نانوذرات طلا با پوشش آنتی بادی شده‌ایم و این مواد را برای استفاده در بخش تحقیقات در کشور به فروش رسانده‌ایم. گام بعدی ما توسعه این فناوری و در نهایت ساخت کیت‌های تشخیصی با استفاده از این نانوذرات است.»

بنیان‌گذار استارت‌آپ توسعه فناوری ویستا اکسیر درباره حضور در کلاس‌های آموزش نوپاهای همگرا می‌گوید: « این کلاس‌ها بسیار مفید بوده و به تغییر جهت‌گیری فکری ما کمک شایانی کرده است. در این دوره‌ سه ماهه ما یاد می گیریم که نگاه جدیدی به فناوری داشته باشیم به طوری که کاملا مشتری محور عمل کنیم. یکی از اهداف این دوره، یادگیری چگونگی تعریف بوم کسب و کار بوده و ما می‌آموزیم که ایده‌های نو را براساس نیاز بازار به محصول تبدیل کنیم. در صورت موفقیت در این مسیر، مرکز همگرا به استارت‌آپ‌ها کمک خواهد کرد تا فناوری خود را به سرمایه‌گذاران معرفی کند تا پشتیبان مالی برای توسعه استارت‌آپ‌ها از سوی سرمایه‌گذاران انجام شود.

لازم به ذکر است 5 استارت‌آپ از دوره پیش‌شتابدهی مرکز همگرا در نمایشگاه اینوتکس حضور داشتند.

 

نظر شما