تحویل بیش از ۲۵ میلیون رابط مغز و کامپیوتر به مشتریان در سال ۲۰۳۰

تاریخ : ۱۳ خرداد ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۳۷۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

پیش‌بینی می‌شود در سال 2030 بیش از 25 رابط مغز و کامپیوتر به مشتریان تحویل داده می‌شود. احتمالا این میزان برای سال 2019 در حدود 350 هزار دستگاه خواهد بود.

موسسه ژوپیتر ریسرچ گزارش درباره بازار رابط مغز و کامپیوتر منتشر کرده که در آن به بررسی میزان توزیع این محصول در بازار تا سال 2030 پرداخته شده است.

براساس اطلاعات این گزارش، در سال 2030 بیش از 25 رابط مغز و کامپیوتر به مشتریان تحویل داده می‌شود. این میزان برای سال 2019 در حدود 350 هزار دستگاه پیش‌بینی می‌شود.

رابط مغز و کامپیوتر ابزاری برای ایجاد ارتباط میان مغز و کامپیوتر است که برای مقاصد مختلفی نظیر درمان و سرگرمی استفاده می‌شود. پیش‌بینی می‌شود که طی سال‌های آتی از این ابزار برای فعالیت‌های مختلف نظیر بهبود وضعیت خواب استفاده شود.

بخش پزشکی از پرتقاضاترین بخش‌ها برای این فناوری است و در این میان پروتزهای قابل کاشت در بدن از جمله مهمترین کاربردهای رابط مغز و کامپیوتر را تشکیل می‌دهد. در این کاربرد، هزینه‌ها بسیار بالا بوده و لازم است آزمون‌های بالینی برای پیاده‌سازی این فناوری انجام شود.

به اعتقاد نگارنده گزارش، حوزه‌های مختلف تاثیر به‌سزایی روی توسعه بازار رابط مغز و کامپیوتر خواهد گذاشت اما بخش پزشکی نقش ویژه‌ای دارد. در حال حاضر رقابت جدی میان شرکت‌ها برای تجاری‌سازی این فناوری وجود دارد که با انجام آزمون بالینی این رقابت برای وارد کردن محصول به بازار با سرعت بیشتری ادامه پیدا می‌کند.

EEG در میان دیگر فناوری‌ها، سهم بیشتری در ساخت رابط‌های مغز و کامپیوتر دارد، با این حال این راهبرد به شدت به نویز حساسیت دارد. در بیشتر محصولات فعلی از این فناوری استفاده می‌شود که غیرتهاجمی است.

محققان این گزارش معتقداند که استفاده از یادگیری ماشینی برای بهبود کیفیت عملکرد EEG اهمیت زیادی دارد و موجب می‌شود تا زمان کالیبراسیون کاهش یابد.

 

منبع : https://www.apnews.com/Business%20Wire/61556279fbff4f10a51861e8d843ea64

نظر شما