استفاده از رابط مغز و کامپیوتر در مدارس چین

تاریخ : ۲۰ فروردین ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۳۶۷

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت برین‌کو (BrainCo) یکی از محصولات پرچم‌دار خود را در مدرسه‌ای در چین مورد استفاده قرار داده است. این محصول یک رابط دریافت کننده امواج مغزی است که می‌تواند سطح توجه دانش‌آموزان را مورد ارزیابی قرار دهد.

در یکی از مدارس ایالت ژجیانگ چین، دانش آموزان از هدبندهایی با قابلیت رصد امواج مغز استفاده می‌کنند. این هدبندها با رصد این امواج به بررسی سطح توجه دانش‌آموز در سر کلاس می‌پردازند.

این هدبندها توسط شرکت برین‌کو (BrainCo) ساخته شده است، شرکتی که از دانشگاه هاروارد منشعب شده و در حوزه ساخت رابط مغز و کامپیوتر فعالیت دارد. تمرکز اصلی شرکت برین‌کو روی توسعه فناوری رابط مغز و کامپیوتر با رویکرد استفاده از دانش مغز و اطلاعات بزرگ (Big data) است.

 در این مدرسه از محصول پرچم‌دار شرکت برین‌کو  استفاده شده که سطح توجه دانش‌آموزان را تشخیص می‌دهد. این هدبند به پورتالی متصل است که به آنFocus EDU  گفته می‌شود، پورتالی که اولین پورتال کلاسی جهان برای دسترسی به اثربخشی روش‌های تدریس معلمان است. با استفاده از این پورتال می‌توان روش‌های تدریس و اثربخشی آنها را بررسی کرد و براساس فیدبک‌های دریافتی، اصلاحات مورد نظر را انجام داد.

با استفاده از این سامانه می‌توان سطح تمرکز دانش‌آموزان را به صورت زنده رصد کرد و آن را روی نمایشگر نشان داد. در پایان کلاس این پورتال می‌تواند میزان توجه دانش آموزان را در سه سطح مختلف دسته بندی کند.

مشابه این فناوری در یکی از مدارس دیگر چین مورد استفاده قرار گرفته است که در آن معلمان می‌توانستند با بررسی رنگ چراغ روی هدبند دریابند که کدام یک از دانش‌آموزان توجه کمتری به درس دارد!

شرکت برین‌کو تمرکز زیادی روی فروش محصولات در چین دارد و امید زیادی برای قانع کردن والدین چینی که نسبت به آموزش فرزندان خود از جدیت زیادی برخوردار هستند، برای خرید چنین فناوری‌هایی دارد. پیش از این شرکت برین‌کو قرارداد چند میلیون دلاری با یکی از شرکت‌های پیشرو چینی در حوزه واردات و صادرات به امضاء رسانده است که تمرکز این قرارداد روی فناوری‌های آموزشی است.

منبع : https://supchina.com/2019/04/05/chinese-parents-want-students-to-wear-dystopian-brainwave-detecting-headbands/

نظر شما