دوربین‌های مدار بسته به هوش مصنوعی مجهز می‌شوند

تاریخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۲۲۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

همکاری دو شرکت موجب ترکیب هوش مصنوعی ( محاسبات نرومورفیک) با دوربین‌های نظارتی شده است. با این کار به سرعت می‌توان چهره یک نفر را از میان چند ترابایت فیلم بیرون کشید و مظنون را شناسایی کرد.

برین‌چیپ (BrainChip) یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه محاسبات نرومورفیک است. این شرکت اعلام کرد که همکاری مشترکی با شرکت نووو تکنولوژیز آغاز کرده تا فناوری آنالیز ویدیویی مبتنی بر هوش مصنوعی خود را در اختیار نووو تکنولوژیز قرار داد.

نووو تکنولوژیز در حال حاضر دوربین‌های مداربسته به پلیس و سازمان‌های نظارتی می‌فروشد. از این دوربین‌ها در بانک‌ها، استادیوم‌های ورزشی و فرودگاه استفاده می‌شود. این شرکت امکان ارائه سامانه‌های نظارت ماشینی را نیز دارد که می‌توان از آن برای کنترل اماکن حساس، از راه دور، استفاده کرد. دوربین‌های مدار بسته معمولا از قدرت تفکیک پایینی برخوردار هستند از این رو فناوری منحصر به فرد برین‌چیپ می‌تواند به ارتقاء کیفیت خدمات نووو تکنولوژیز کمک کند.

فناوری انالیزی برین‌چین براساس فناوری شبکه نرونی پایه‌ریزی شده است به‌طوری که چندین آژانس دولتی در اروپا از این فناوری استفاده می‌کنند. این آژانس‌های گاهی لازم است چند ترابایت فیلم را بررسی کرده تا یک مظنون یا شاهد را از روی الگوی لباس یا چهره تشخیص دهند. با استفاده از این فناوری نرومورفیک می‌توان عملکرد این سامانه‌ها را بیست برابر افزایش داد.

جرج سوکراس، از مدیران شرکت نووو تکنولوژیز می‌گوید : « همکاری راهبردی ما با برین‌چیپ موجب ارتقاء کیفیت کار ما می‌شود. در قبرس و یونان ما مشتریانی داریم که منتظر ترکیب این دو فناوری و استفاده از هوش مصنوعی در دوربین‌های نظارتی هستند. ما مشتاقیم که هر چه زودتر این فرآیند آغاز شود.»

لوئیس کوئلو از مدیران بخش فروش شرکت برین‌چیپ می‌گوید: « ما بسیار خوشحالیم که ارتباط میان نووو تکنولوژیز و برین‌چیپ شکل گرفته است با این همکاری مشترک می‌توان کاربرد دوربین‌های نظارتی را ارتقاء داد و فروش بیشتری را در سال جدید تجربه کرد.»

برین‌چیپ یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه محاسبات نرومورفیک است. نرومورفیک نوعی هوش مصنوعی بوده که از نرون‌های مغز انسان الهام گرفته شده است. در این رهیافت از شبکه نرونی با قابلیت یادگیری استفاده می‌شود. در واقع این فناوری رفتاری شبیه به مغز انسان دارد.

منبع : https://globenewswire.com/news-release/2019/02/14/1725710/0/en/BrainChip-Expands-European-Presence-with-Novo-Technologies.html

نظر شما