بازار BCI در سال ۲۰۲۴ به رقم ۱۲۳۲.۶ میلیون دلار می‌رسد

تاریخ : ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۷۲۸

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

اخیرا گزارشی منتشر شده که به بررسی بازار جهانی رابط مغز و کامپیوتر(BCI) می‌پردازد. این گزارش پیش‌بینی می‌کند که بازار این حوزه در سال 2024 با رشد 14.9 درصدی به رقم 1232.6 میلیون دلار می‌رسد.

بازار جهانی رابط مغز و کامپیوتر  در سال 2015 بیش از 383 میلیون دلار بوده که پیش‌بینی می‌شود این رقم با رشد 14.9 درصدی در فاصله زمانی 2016 تا 2024 به رقم 1232.6 میلیون دلار در سال 2024 برسد.

انتظار می‌رود که افزایش پذیرش ادوات پزشکی قابل پوشیدن روی بازار جهانی رابط مغز و کامپیوتر تاثیر به سزایی بگذارد. بنابراین افزایش تقاضا برای این رابط‌ها در بخش سلامت و سرگرمی قابل انتظار است. همچنین شیوع بیماری‌های مرتبط با پیری نظیر سکته، افسردگی و پارکینسون نیز روی بازار BCI تاثیر گذار است به طوری که این بیماری‌ها را می‌توان با استفاده از BCI درمان کرد. بنابراین می‌توان گفت جمعیت افراد کهنسال یکی از عوامل کلیدی در رشد بازار ادوات BCI است.

آمریکای شمالی بزرگترین بازار از نقطه نظر درآمد در سال 2015 بوده است. افزایش سرمایه‌گذاری در بخش سلامت موجب خواهد شد تا تحقیق و توسعه BCI در آمریکای شمالی طی سال‌های آتی افزایش یابد. ایالات متحده سهم بالایی در بازار آمریکای شمالی دارد. انتظار می‌رود که اروپا در این بازه زمانی سهم خود را در بازار بخش سلامت افزایش دهد و ادوات BCI پذیرش سریع‌تری در این منطقه داشته باشند.

انتظار می‌رود تا بازار BCI اروپا رشد14 درصدی را طی سال‌های 2016 تا 2024 تجربه کند. نوآوری در بازار BCI در مراحل اولیه در آمریکای شمالی و دیگر مناطق جهان است.

با توجه به رشد سریع جمعیت، منطقه آسیا و اقیانوسیه انتظار می‌رود که طی سال‌های آینده سهم قابل توجهی از بازار BCI را داشته باشد که از جمله این کشورها می‌توان به ژاپن، چین و کره‌جنوبی اشاره کرد.

ادوات EEG همچنان به عنوان یکی از فناوری‌های پرتقاضا در منطقه امریکای شمالی، اروپا و آسیا اقیانوسیه خواهد بود. از نقطه نظر کاربرد نیز بخش سلامت، سرگرمی و بازی سهم بالاتری در این بازار دارند. ادوات BCI غیرتهاجمی در میان دیگر فناوری‌های این حوزه، سهم بالاتری در این بازه زمانی دارند.

منبع : https://honestversion.com/brain-computer-interface-market-to-gain-us-1232-6-mn-by-2024/

نظر شما