همکاری مشترک برای توسعه BCI در بخش خودرو و آموزش مشاغل

تاریخ : ۰۷ بهمن ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۷۵۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت نروایبل با همکاری شرکت وکتورفورم قصد دارد تا فناوری رابط مغز و کامپیوتر خود را برای ساخت محصولات جدید در بخش خودرو و آموزش مشاغل به کار بگیرد.

نروایبل(Neurable)، یکی از استارت‌آپ‌ها حوزه رابط مغز و کامپیوتر (BCI) است که از دانشگاه میشیگان انشعاب یافته است. این استارت‌آپ اخیرا موفق به یافتن شریکی برای همکاری در این حوزه شده است. شرکت وکتورفورم در حوزه توسعه نرم‌افزار فعالیت دارد که قرار است با شرکت نروایبل همکاری کند. هدف این دو شرکت توسعه محصولات رابط مغز و کامپیوتر به منظور استفاده در صنایع خودروسازی، سلامت و وسایل خانگی است.

در سال 2017، رامسس الکاید مدیرعامل شرکت نورایبل در مصاحبه‌ای گفت که این شرکت دارای فناوری است که به کاربر اجازه می‌دهد تا نرم‌افزار یا افزاره‌ای را با فکر خود کنترل کند. این شرکت با استفاده از فناوری خود، سیگنال‌های مغزی را دسته‌بندی کرده و با به‌کارگیری الگوریتم‌هایی می‌تواند قصد و نیت کاربر را دریابد.

الکاید اخیرا اعلام کرده که این اولین پلت‌فورم BCI است که قادر به تشخیص آن چیزی است که کاربر روی آن متمرکز شده است.

در قالب این همکاری مشترک، شرکت نورایبل به شرکت وکتورفورم اجازه دسترسی به کیت توسعه نرم‌افزار خود را می‌دهد تا از آن برای ساخت تست‌های پایلوت استفاده کند. وکتورفورم قصد داد تا روی آموزش واقعی مشاغل با استفاده از این فناوری کار کند، همچنین این شرکت به دنبال استفاده از این فناوری برای کاهش خطای رانندگان بوده و به آنها اجازه دهد تا با فکر خود با خودرو ارتباط برقرار کنند.

در طول سال گذشته، نورایبل موفق به بهبود توانمندی خود در بخش پردازش سیگنال شده است. الکاید معتقد است که این شرکت در حال حاضر نرم‌افزاری دارد که می‌تواند هر سیگنال مغزی را پردازش کند که این موضوع فرصت‌های زیادی برای این شرکت به ارمغان می‌آورد. او می‌گوید: « فراتر رفتن از محدوده هایپ، همیشه بزرگترین چالش در حوزه رابط مغز و کامپیوتر بوده است.»

این شرکت در سال 2015 تاسیس شده است، در حال حاضر 16 کارمند دارد و در طول دو سال گذشته موفق به افزایش سرمایه خود شده است.

 

منبع : https://xconomy.com/detroit-ann-arbor/2019/01/25/neurable-vectorform-partner-on-brain-computer-interface-applications/

نظر شما