BCI در حال وارد شدن به صنایع ساختمان، مهندسی، معماری و حمل و نقل

تاریخ : ۲۲ دی ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۸۷۳

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت نورابل (Neurable) با همکاری شرکت تریمبل (Trimble) قصد دارد تا فناوری رابط مغز و کامپیوتر را وارد صنایع ساختمان، مهندسی، معماری و حمل و نقل کند.

شرکت نورابل اعلام کرد که همکاری مشترکی با شرکت تریمبل آغاز کرده تا فناوری رابط مغز و کامپیوتر (BCI) را وارد صنایع ساختمان، مهندسی، معماری و حمل و نقل کند. این دو شرکت قصد دارند تا از فناوری‌عصبی برای پشتیبانی از  حمل و نقل دیجیتال استفاده کنند تا در نهایت ایمنی و بهره‌وری افزایش یابد.

فناوری نورابل به کاربر اجازه می‌دهد تا بدون نیاز از دست و بدون صدا اقدام به انجام کاری کند. این دو شرکت از سیگنال‌های زیستی نظیر فعالیت‌های مغز و ردیابی چشم برای بهبود کارایی و ایمنی استفاده خواهند کرد. همچنین از این نوع فناوری می‌توان برای  طراحی و ساخت سامانه‌های شبیه‌ساز استفاده نمود.

آویاد آلماگور از مدیران شرکت شرکت تریمبل می‌گوید: « همکاری با نورابل گامی دیگر در سیر انتقال فناوری به بازار است و می‌توان از این همکاری مشترک برای تعامل با حوزه فناوری مخابرات استفاده کرد. یک پارادایم جدید برای ترکیب فناوری دیجیتال و محیط فیزیکی لازم است. ما معتقدیم که با فناوری BCI می‌توان نقش مهمی را در برآورده‌سازی این هدف انجام داد.»

شرکت نورابل رهیافتی دارد که با استفاده از آن کاربر می‌تواند تنها با استفاده از فکر خود، نرم‌افزار را کنترل کند. این افزاره همانند یک ابزار جانبی برای مغز عمل می‌کند به‌طوری که با کمک آن می‌توان میان مغز و کامپیوتر ارتباط ایجاد نمود تا محققان درک بهتری از آنچه که کاربران واقعیت مجازی تجربه می‌کنند به‌دست آورد. مسئولان این شرکت معتقداند که فناوری واقعیت مجازی به افراد در حین آموزش کمک خواهد کرد و وجود چنین ابزاری به تسریع مطالب آموزشی کمک شایانی می‌کند. شرکت نورابل نرم‌افزاری ساخته است که اساس آن بر رابط مغز و کامپیوتر بنیان نهاده شده است و این نرم‌افزار می‌تواند دیدگاه‌های تازه‌ای در بخش علم اعصاب ایجاد کند. این فناوری قادر به تفسیر فعالیت‌های مغز بوده و کاربر می‌تواند به صورت زنده روی نرم‌افزار کنترل داشته باشد. این شرکت کیت ویژه‌ای مبتنی بر این نرم‌افزار آماده کرده که تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌توانند از آن در محصولات خود استفاده کنند. شرکت نورابیل توانمندی منحصر به فردی برای حل مشکل سیگنال به نویز در سامانه‌های رابط مغز و رایانه دارد که با آن می‌توان فناوری رابط مغز و کامپیوتر قدرتمندی برای کارآفرینان و شرکت‌های مصرف‌کننده این فناوری ارائه کرد.

در حال حاضر واقعیت مجازی به شدت طرفدار پیدا کرده است و شرکت نورابل نیز برای بهره‌برداری از این فناوری وارد عمل شده است. این شرکت که با سرمایه 2 میلیون دلاری آغاز به کار کرده روی فناوری کنترل سخت‌افزار و نرم‌افزار با استفاده از مغز فعالیت می‌کند فناوری که پتنت آن را نیز به ثبت رسانده است. این شرکت حسگرهای دارای الکترود خشک برای این منظور ساخته است. این فناوری یک روش بی‌سیم غیرتهاجمی است. نورابل به دنبال فروش لیسانس این فناوری به شرکت‌های تولیدکننده هدست‌های واقعیت مجازی است.

منبع:

منبع : https://www.geospatialworld.net/news/neurable-and-trimble-collaborates-to-introduce-brain-computer-interface-bci-technology/

نظر شما