تایید دستگاه زیست‌الکترونیک برای رفع دردهای آلرژیک سینوس‌ها

تاریخ : ۱۷ دی ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۲۸۴

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) عملکرد یک ابزار زیست‌الکترونیک برای رفع دردهای سینوسی ناشی از آلرژی را تایید کرد. این دستگاه تا اواسط 2019 وارد بازار می‌شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) یک روش درمانی مبتنی بر زیست‌الکترونیک را برای درمان دردهای سینوسی تایید کرد. این روش درمانی ClearUP Sonus Pain Relief نام دارد که می‌تواند مشکلات سینوسی نشات گرفته از آلرژی را در افراد بالاتر از 18 سال درمان کند.

این اولین روش درمانی زیست‌الکترونیک برای رفع مشکل آلرژی محیطی ناشی از غبار، گرده، قارچ و مواد غذایی روی سینوس‌ها است. این روش‌های درمانی با استفاده از فناوری اعمال جریان‌های الکتریکی بسیار ضعیف اقدام به درمان می‌کند. این ابزار با اندازه‌گیری و شناسایی ویژگی‌های پوست بیمار، شرایط بهینه درمان را مشخص می‌کند. بیمار این دستگاه را روی نواحی بینی و چانه می‌گیرد که در این حالت میکروجریان‌هایی ایجاد شده و موجب تحریک اعصاب زیرپوست می‌شود و در نهایت دردهای سینوسی تسکین پیدا می‌کنند. هر درمان 5 دقیقه زمان می‌برد که با سه شدت مختلف به تعداد 4 بار در روز قابل انجام است.

دستگاه جریان را از ناحیه‌ای که کمترین مقاومت در آنجا وجود دارد، عبور می‌دهد. این جریان که به میکروجریان شهرت دارد موجب تحریک الیاف عصبی زیرپوست می‌شود.

تحریک الکتریکی اعصاب می‌تواند موجب کاهش سطح درد در این اعصاب شود. نتایج یافته‌های محققان نشان می‌دهد که اعمال جریان موجب انقباض رگ‌های خونی شده و در نتیجه تورم بافت کاهش می‌یابد.

آزمون‌های بالینی انجام شده توسط این دستگاه حاکی از کاهش درد در اثر اعمال میکروجریان است. این داده‌ها نشان می‌دهد که  از هر 4 نفر، سه نفر تجربه کاهش درد را بعد از یک بار استفاده داشته است و 82 درصد از مصرف‌کنندگان، این فناوری را به روش‌های رایج ترجیح می‌دهند.

در حال حاضر روش‌هایی نظیر جراحی یا استفاده از اسپری و قطره‌های بینی وجود دارد که می‌توان از آنها برای کاهش درد استفاده نمود. این روش جدید گزینه‌ای تازه‌ای است که در آن نیاز به دارو نبوده و به‌صورت غیرتهاجمی و بدون اثرات جانبی به بیمار کمک می‌کند.

این ابزار تا اواسط سال 2019 وارد بازار می‌شود.

 

منبع : https://speciality.medicaldialogues.in/fda-approves-new-bioelectronic-device-for-sinus-pain/

نظر شما