امضاء تفاهم‌نامه‌ای برای بهبود حمایت از کسب‌وکارهای داده‌های زیستی

تاریخ : ۰۹ دی ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۳۰۴

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

به‌منظور هدفمند کردن حمایت از کسب‌وکارهای داده‌های زیستی، تفاهم‌نامه سه جانبه‌ میان مرکز همکاری‏ های تحول و پیشرفت، ستاد توسعه زیست‏ فناوری و مرکز راهبردی فناوری‏ های همگرا به امضاء رسید

مرکز همکاری‏ های تحول و پیشرفت، ستاد توسعه زیست‏ فناوری و مرکز راهبردی فناوری‏ های همگرا  با امضاء تفاهم‌نامه‌ای، سازوکار تازه‌ای برای هدفمندکردن حمایت از کسب‌وکارهای داده‌های زیستی فراهم کردند. این تفاهم‏ نامه به منظور ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در حمایت از کسب‏ وکارهای داده ‏های زیستی، هدفمندکردن این حمایت‏ ها و جلوگیری از موازی‏ کاری در این حوزه امضا شده است.

در جلسه‏ ای که شنبه 8 دی‌ماه 1397 در محل مرکز همکاری‏ های تحول و پیشرفت، با حضور دکتر قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست‏ فناوری، دکتر رضایی، معاون امور زیستی مرکز همکاری‏ های تحول و پیشرفت و دکتر سلطانی رئیس مرکز راهبردی فناوری‏ های همگرا، برگزار شد تفاهم‏ نامه توسعه کسب ‏وکارهای داده‏ های زیستی به امضاء رسید.

بر اساس این تفاهم ‏نامه مقرر شد تمام کسب ‏وکارهای این حوزه بر اساس شیوه‏ نامه‌ای تدوین شده در این تفاهم‏ نامه مورد حمایت قرار گیرند و کمیته ‏ای متشکل از نمایندگان سه طرف، ارزیابی و نظارت بر طرح‏ ها را بر عهده داشته باشند.

لازم به ذکر است که همه حمایت‏ های مالی این تفاهم ‏نامه از طرف یک نهاد مالی (یکی از صندوق‏ های حوزه علم و فناوری) انجام خواهد شد و این نهاد مالی بر روند اجرای پرژوه‌ها نیز نظارت خواهد داشت.

مقرر شد دبیرخانه این تفاهم‏ نامه در مرکز راهبردی فناوری‏ های همگرا تشکیل شود.

نظر شما