همکاری فولکس‌واگن برای توسعه استانداردهای محاسبات کوانتومی

تاریخ : ۰۵ آذر ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۳۴۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

گروه فولکس‌واگن در آمریکا با پیوستن به انجمن استاندارد IEEE قصد داد تا در توسعه استانداردهای محاسبات کوانتومی همکاری کند. این شرکت پیش از این از محاسبات کوانتومی برای بهینه‌سازی حمل و نقل عمومی استفاده کرده بود.

گروه فولکس‌واگن در آمریکا به کارگروه نام‌گذاری محاسبات کوانتومی (IEEE-SA) انجمن استاندارد IEEE محلق شد. گروه فولکس‌واگن امریکا تنها شرکت خودروسازی است که تا کنون به این سازمان پیوسته است. این گروه مسئول توسعه استاندارد‌های فنی و ارائه پیشنهادات مربوط به اثرات اجتماعی محاسبات کوانتومی است.

فولکس‌واگن از محاسبات کوانتومی در سه حوزه مختلف استفاده کرده است: تحقیقات بهینه‌سازی ترافیک، شبیه‌سازی مواد برای تولید باتری‌های خودروهای الکتریکی، هوش مصنوعی با فرآیند یادگیری ماشینی

شرکت فولکس‌واگن چندی پیش موفق به استفاده از محاسبات کوانتومی برای توسعه سامانه‌ مدیریت ترافیک شد که می‌تواند حجم ترافیک را در مناطق مختلف پیش‌بینی کرده و همچنین تقاضای حمل و نقل و زمان مورد نیاز برای رسیدن به مقصد را پیش‌بینی کند.

در نتیجه سازمان‌های حمل و نقل عمومی و شرکت‌های تاکسی‌رانی می‌توانند از این فناوری برای کاهش زمان جابه‌جایی مسافر و بهینه‌سازی خدمات حمل و نقل استفاده کنند.

عبدالله شانتی ازمدیران بخش IT شرکت فولکس‌واگن می‌گوید: « دو سال پیش ما می‌گفتیم که برای استفاده از محاسبات کوانتومی ده سال زمان نیاز است اما پیشرفت‌های انجام شده این زمان را کوتاه‌تر کرده است. در حال حاضر ما در شرکت فولکس‌واگن با استفاده فناوری محاسبات کوانتومی، الگوریتم‌های یادگیری ماشینی را بهبود می‌دهیم و زمان جابه‌جایی را بهینه‌سازی می‌کنیم.»

گروه فولکس‌واگن در آمریکا  از سال 2013 یک تیم نوآوری را برای این منظور تشکیل داده‌اند که در دفتر سانفرانسیسکو فعالیت می‌کند. این گروه با بهره‌گیری از مهندسان نرم‌افزار و دانشمندان حوزه داد‌ه به دنبال استفاده تجاری در مقیاس وسیع از فناوری محاسبات کوانتومی هستند.

ماه نوامبر سال گذشته، شرکت گوگل و فولکس‌واگن همکاری مشترکی در این زمینه آغاز کردند. به موجب این همکاری، آن‌ها به ‌دنبال بهینه‌سازی ترافیک بوده و همچنین قصد استفاده از فرآیند یادگیری ماشینی برای توسعه‌ی هوش مصنوعی را دارند.

گروه تحقیقاتی دایملر از استفاده کنندگان کامپیوتر کوانتومی گوگل است. براساس توافق‌ انجام شده، متخصصان شرکت دایملر از کامپیوتر کوانتومی شرکت گوگل برای مقاصد تجاری استفاده می‌کنند. آن‌ها قصد دارند تا از این توان محاسباتی برای یافتن مواد جدید برای تولید باتری  استفاده کنند. کاربرد دیگر این فناوری، استفاده در بخش‌هایی نظیر هوش مصنوعی و لجستیک است.

 

 

منبع : https://www.greencarcongress.com/2018/11/20181120-vgoa.html

نظر شما