بازار رابط مغز و کامپیوتر در سال ۲۰۲۷ چقدر است؟

تاریخ : ۱۹ آبان ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۷۹۰

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

پیش‌بینی می‌شود که بازار رابط مغز و کامپیوتر از 2.4 بیلیون دلار در سال 2018 به رقم 19 بیلیون دلار در سال 2027 برسد. رصد تمرکز، ایمپلنت‌های حلزون گوش و ابزارهای اصلاح خواب بالاترین پتانسیل کاربرد این فناوری را دارند.

موسسه جونیپر ریسرچ گزارشی با عنوان Brain Machine Interfaces: Impact Assessments, Opportunities & Use Cases 2018-2027 منتشر کرده که در آن بازار حوزه رابط مغز و کامپیوتر بین سال‌های 2018 تا 2027 بررسی می‌شود.

در این گزارش پیش‌بینی می‌شود حجم بازار فروش سخت‌افزارهای رابط مغز و کامپیوتر از 2.4 بیلیون دلار در سال 2018 به رقم 19 بیلیون دلار در سال  2027 خواهد رسید.

رابط مغز و کامپیوتر می‌تواند فاصله میان مغز و فناوری را پر کند که برای این کار سیگنال‌های مغز دریافت و تفسیر می‌شوند. در این گزارش آمده است که EEG دقیق‌تر از حسگرهای نوری مچ‌بندی است که برای رصد تمرکز استفاده می‌شود.

براساس اطلاعات منتشر شده در این گزارش، سهم درآمد کاربرد پزشکی از رابط مغز و کامپیوتر تا سال 2027، 78 درصد خواهد بود.

در این گزارش این بازار نوظهور بررسی شده و موانع موجود در مسیر رشد این بازار تحلیل می‌شود. براساس پیش‌بینی‌های انجام شده سه بخش بالاترین پتانسیل استفاده از رابط مغز و کامپیوتر را دارند.

1-رصد تمرکز

2-ایمپلنت‌های حلزون گوش

3-ابزارهای اصلاح خواب

در این گزارش آمده است که رابط مغز و کامپیوتر زمانی در حوزه رصد تمرکز می‌تواند بیشترین تاثیر را بگذارد که فناوری EEG قادر باشد تا خستگی را رصد کند. این موضوع برای کسب و کار صنعتی اهمیت زیادی دارد چرا که می‌تواند روی بهره‌وری و ایمنی موثر باشد.

این موسسه پیش‌بینی می‌کند که EEG جایگزین سامانه‌های رصد فعلی شود که معمولا قیمت بسیار بالایی نیز دارند. همچین سهم بخش مدیتیشن در حال حاضر بسیار کم بوده و در حد یک درصد در سال 2018 بوده است که این موسسه رشد قابل توجهی برای این بخش تا سال 2027 پیش‌بینی می‌کند به طوری که انتظار سهم 6 درصدی برای آن دارد.

همچنین جونیپر پیش‌بینی می‌کند که توسعه و پذیرش فناوری واقعیت مجازی می تواند وارد شدن رابط مغز و کامپیوتر در ادوات مختلف را تسهیل کند.

 

منبع : https://www.businesswire.com/news/home/20180306005215/en/Juniper-Research-Brain-Machine-Interface-Hardware-Revenues

نظر شما