حمایت ۲۲۰ میلیون دلاری موسسه ملی‌سلامت از پیشگامی مغز

تاریخ : ۱۳ آبان ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۵۶۵

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

موسسه ملی سلامت برای تضمین توسعه در حوزه‌هایی نظیر رابط مغز و کامپیوتر بیش از 200 حمایت مالی به ارزش 220 میلیون دلار در اختیار پیشگامی مغز قرار داده است.

موسسه ملی سلامت اعلام کرد که بیش از 200 حمایت جدید برای پیشگامی مغز در نظر گرفته است که در مجموع ارزشی بیش از 220 میلیون دلار دارد. این بودجه قرار است برای تحقیقات در حوزه فناوری عصبی هزینه شود. از اهداف مهم این پیشگامی می‌توان به ارائه فناوری‌های مرتبط با مدارات نرونی و راهکارهای درمانی برای بیماری‌های مرتبط با مغز است. براساس اطلاعات منتشر شده بودجه این پیشگامی 50 درصد بیش از مقدار هزینه‌کرد سال گذشته است. برخی از این حمایت‌ها مربوط به تحقیقاتی است که به‌صورت مستقیم به مغز مربوط می‌شود. موسسه ملی سلامت قصد دارد تا با حمایت از این پیشگامی، گامی به سوی رفع بحران‌های مربوط به بیماری‌های مغزی بردارد.

ساخت کلاه‌های مربوط به رصد فعالیت‌های مغز که به‌صورت بی‌سیم روی سر قرار گرفته و با توموگرافی نوری نقشه فعالیت‌های مغز را رصد می‌کند، بخشی از اهداف این حمایت مالی است. این پیشگامی به دنبال ساخت سامانه‌های رابط مغز و کامپیوتر است تا با استفاده از آن کیفیت زندگی بسیاری از معلولان ارتقاء یابد. همچین این پیشگامی در جستجوی روش‌های ساخت ادواتی است که به‌صورت غیرتهاجمی مغز را تحریک می‌کند تا از این طریق بیماری‌هایی نظیر اشکیزوفرنی یا اختلالاتی مغزی درمان شود.

با توسعه برنامه‌های حمایتی، بیش از صد موسسه تحقیقاتی از این حمایت‌های مالی بهره‌مند شده‌اند و تا کنون 500 محقق با کمک این بودجه‌های حمایتی در شاخه‌های مختلف این حوزه تحقیقات خود را انجام داده‌اند. بخشی از این حمایت مالی مربوط به ساخت ابزارهایی است که می‌تواند مدارهای مغز را شناسایی و بررسی کند. الکترودها از مهمترین ابزارهای شناسایی فعالیت‌های مغز هستند.

مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر از جمله دغدغه‌های موسسه ملی سلامت است که برای نیل به این هدف، این موسسه به دنبال پشتیبانی از پیشگامی مغز است تا با استفاده از دستاوردهای این پیشگامی راهکارهایی برای مقابله با اعتیاد به‌دست آورد.

پیشگامی مغز از سال 2013 راه‌اندازی شده است.

منبع : https://www.nih.gov/news-events/news-releases/nih-greatly-expands-investment-brain-initiative

نظر شما