رقابت ۴۵ تیم در مرحله اول مسابقه تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی (NGS)

تاریخ : ۲۱ تیر ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۴۳۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام در مسابقه تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی (NGS) فرآیند تحلیل و کنترل کیفی مجموعه داده‌ها در فاز اول مسابقه در روزهای آتی آغاز خواهد شد.

ثبت‌نام مرحله اول از مسابقه تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی ۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری با همکاری مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا و ستاد توسعه زیست‌فناوری  کلید خورد و پس از یک هفته تمدید ، فرآیند ثبت‌نام در آن، ۷ تیرماه  به پایان رسید.

این مسابقه که بر مبنای  اهمیت توانایی جمع آوری، تحلیل و استفاده از کلان داده ها در دنیای امروز برگزار می‌گردد، به دنبال راهکاری برای شناسایی و تقویت شرکت‌ها، پژوهشگران، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های فعال در این حوزه است تا بدین ترتیب آن ها را ترغیب به راه‌اندازی کسب و کار در حوزه جمع آوری، تحلیل و استفاده از کلان داده‌ها  و ورود جدی‌تر به این بخش نماید.

در مدت ۵۲ روز مهلت ثبت نام، ۴۵ تیم و شرکت در این مسابقه شرکت نموده‌اند؛ لازم به ذکر است که نیمی از این شرکت کنندگان را دانشجویانی از مقاطع تحصیلی مختلف بویژه دکترا و کارشناسی ارشد تشکیل می‌دهند.

در شکل زیر اینفوگرافی از شرکت‌کنندگان در این برنامه قابل مشاهده است.

filereader.php?p1=main_5ae0c1c8a5260bc7b

چنانکه در تصویر فوق نیز قابل مشاهده است، یک‌ سوم شرکت‌کنندگان در مسابقه را دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته های زیست‌شناسی و زیست فناوری تشکیل می‌دهند و پس از آن رشته‌های ژنتیک و علوم و مهندسی کامپیوتر قرار دارند. همچنین از نظر محل تحصیل نیز به ترتیب بیشترین شرکت‌کننده‌ها از دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، شیراز و علم و صنعت هستند؛ گفتنی است هم‌اکنون با پایان یافتن مهلت ثبت نام، مرحله اول از مسابقه با هدف تحلیل و کنترل کیفی مجموعه داده‌های خام بر روی سرورهای مجازی هر تیم  طی روزهای آینده آغاز می‌شود و در نهایت کلیه تیم‌هایی که بتوانند حداقل امتیاز مورد نظر هیئت داوران در این مرحله را کسب کنند، به مرحله بعد راه خواهند یافت.

مطابق با برنامه‌ریزی و اعلام قبلی صورت گرفته پس از اتمام تمامی مراحل مسابقه، تیم‌های اول تا سوم به ترتیب ۷۰ ، ۵۰ و ۳۰ میلیون ریال به عنوان جایزه نقدی دریافت خواهند کرد. و تیم‌های چهارم تا دهم نیز برای مدت یکسال امکان دسترسی رایگان به سرور مجازی اختصاصی را خواهند داشت. همچنین سه تیم برتر این مسابقه علاوه بر دریافت جایزه نقدی، برای توسعه خدمات تحلیل داده و راه‌اندازی کسب و کار در این زمینه، از حمایت‌های دیگری نیز برخوردار خواهند شد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات مراحل مسابقه به نشانی (http://ichallenge.ir) مراجعه نمایند.

 

نظر شما