بازار۸ بیلیون دلاری آزمایشگاه روی تراشه در سال ۲۰۲۲

تاریخ : ۱۲ تیر ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۴۶۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی

گزارشی با عنوان (Lab-on-a-Chip – Global Market Outlook (2016-2022 منتشر شده که در آن بازار حوزه فناوری آزمایشگاه روی تراشه را مورد بررسی قرار داده است.

براساس گزارشی که اخیرا منتشر شده بازار جهانی آزمایشگاه روی تراشه از رقم 4.23 بیلیون دلار در سال 2016 به رقم 7.95 بیلیون دلار در سال 2022 خواهد رسید. این به معنای رشد 11 درصدی در طول بازه زمانی قید شده است.

عوامل متعددی در رشد بازار آزمایشگاه روی تراشه تاثیرگذار است که از آن جمله می‌توان به توسعه ادوات شخصی پزشکی و افزایش کاربرد این تراشه‌ها در تحقیقات سرطان اشاره کرد.

علاو‌ه‌براین دسترسی ساده به فناوری آزمایشگاه روی تراشه و قیمت منطقی آن موجب شده تا انگیزه‌های زیادی برای رشد این حوزه در بازار وجود داشته باشد

از نقطه نظر جغرافیایی، آمریکای شمالی بالاترین سهم بازار را دارد که دلیل این امر افزایش سن و بالا رفتن سهم افراد کهنسال در این منطقه است. از سوی دیگر، پیش‌بینی می‌شود که آسیا و اروپا بالاترین نرخ رشد را در این دوره زمانی داشته باشد. اقتصادهای نوظهور نظیر چین و هند از بالاترین نرخ رشد در میان کشورهای برخوردار خواهند بود که یکی از دلایل آن افزایش بودجه‌های تحقیق و توسعه و پشتیبانی مالی دولت‌ها در این دو کشور است.

از مهمترین بازیگران فناوری آزمایشگاه روی تراشه می‌توان به شرکت‌های Fluidigm Corporation, Bio-Rad Laboratories, RainDance Technologies, Inc., Agilent Technologies, Inc., F. Hoffmann-La Roche AG, Abbott Laboratories, Thermo Fisher Scientific, PerkinElmer, Inc., Becton, Dickinson and Company, IDEX Corporation and Danaher Corporation. اشاره کرد.

لازم به ذکر است که از سال 2012 تا 2014 حجم بازار این حوزه روند کاهش داشته و از 2014 به بعد این روند صعودی بوده است. رشد ژاپن در سال 2016 نسبت به دیگر کشورها بسیار بالاتر بوده و در سال 2015 آمریکای لاتین چنین رشدی را تجربه کرده است.

 

منبع : https://thebusinesstactics.com/75111/lab-on-a-chip-market-to-reach-7-95-billion-by-2022-growing-at-a-cagr-of-11-0/

نظر شما