۳۰ میلیون دلار بودجه برای توسعه مرکز زیست‌الکترونیک پزشکی

تاریخ : ۱۰ خرداد ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۲۳۷۵

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

دولت محلی نیویورک برای توسعه مرکز زیست‌الکترونیک پزشکی در موسسه تحقیقات پزشکی فاین‌اشتاین مبلغ 30 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرد.

ایالت نیویورک  برای توسعه مرکز زیست‌الکترونیک پزشکی در موسسه تحقیقات پزشکی فاین‌اشتاین مبلغ 30 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است. این مبلغ بخشی از بودجه 72 میلیون دلاری ایالتی بوده که قرار است برای پشتیبانی از توسعه حمل و نقل و توسعه اقتصادی در این ایالت سرمایه‌گذاری شود.

مرکز زیست‌الکترونیک پزشکی به موسسه فاین‌اشتاین تعلق خواهد داشت و برای تحقیقات در بخش ادوات زیست‌الکترونیک با رویکرد استفاده در پزشکی در نظر گرفته شده است. پیش از این، این مرکز در Nassau Hub بود اما برای بهبود عملکرد و توسعه بیشتر به موسسه فاین‌اشتاین منتقل می‌شود.

مایکل دولینگ از مدیران این مرکز می‌گوید: « این 30 میلیون دلار حمایت مالی امروز برای انجام این پروژه تصویب شد که با استفاده از آن می‌توان یکی از بزرگترین مراکز تحقیقات ملی و بین‌المللی را در بخش زیست‌الکترونیک در اینجا راه‌اندازی کرد. در حوزه زیست‌الکترونیک، قطعات الکترونیکی در بدن کاشته می‌شوند و آنها قادراند تا با ترکیب شدن با ادوات آنالیزی برای مقابله با بیماری های مختلف به‌کار روند. »

مسئولان این ایالت معتقداند که با توسعه این مرکز زیست‌الکترونیک در موسسه فاین‌اشتاین، رشد قابل توجهی در این منطقه اتفاق خواهد افتاد.

در این مجموعه انتظار می‌رود 56 دانشمند مشغول به کار شوند و هر فرصت شغلی به‌صورت میانگین 100 هزار دلار در سال دستمزد و مزایا با خود به همراه دارد. این مرکز در حال حاضر 40 کارمند دارد. مرکز زیست‌الکترونیک پزشکی در حال حاضر سرمایه‌گذاری‌های مختلفی را از سوی شرکت‌هایی همچون جنرال الکتریک و یونایتد تراپیوتیکس جلب کرده است.

لازم به ذکر است که این ایالت 30 میلیون دلار برای ایجاد مجتمع تحقیقات علوم عصبی در آزمایشگاه کلداسپرینگ هاربور اختصاص داده و 12 میلیون دلار نیز برای ایجاد کالج دامپزشکی در نظر گرفته است.

این سرمایه‌گذاری‌ها موجب تقویت اقتصاد منطقه شده و می‌تواند شرایط آینده اقتصادی این منطقه را بهبود دهد. با استفاده از این حمایت مالی می‌توان توانمندی تحقیقات در این منطقه را تقویت کرد و فرصت‌های شغلی جدید ایجاد نمود.

 

منبع : https://patch.com/new-york/portwashington/state-invest-12m-center-bioelectronic-medicine

نظر شما