دریافت تاییدیه برای انجام آزمون بالینی دستگاه زیست‌الکترونیک ضد التهاب

تاریخ : ۰۷ خرداد ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۳۱۷۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت ست‌پوینت مدیکال موفق به دریافت تاییدیه آزمون بالینی برای دستگاه زیست‌الکترونیک خود شد. این دستگاه برای درمان نوعی بیماری التهابی مزمن موسوم به آرتریت روماتوئید ساخته شده است.

شرکت ست‌پوینت مدیکال (SetPoint Medical) یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری زیست‌پزشکی است که روی تولید ادوات زیست‌الکترونیک کار می‌کند. این شرکت به‌دنبال ساخت دستگاه زیست‌الکترونیکی است که بتواند برای بیماری‌های التهابی مزمن به کار رود.

ست‌پوینت مدیکال اخیرا موفق به دریافت تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا برای شروع آزمون روی این ابزار شده است. قرار است این ابزار زیست‌الکترونیکی با استفاده از جراحی درون بدن روی عصب واگ قرار داده شود تا براساس برنامه‌زمانی داده شده فعالیت کند.

این ابزار ماحصل یک کار گروهی میان مراکز تحقیقاتی مختلف در امریکا است و 15 نفرداوطلب، 22 تا 75 سال برای این آزمون بالینی ثبت نام کرده ‌اند.

دیوید چرنوف از محققان این پروژه می‌گوید: « ما آماده‌ایم تا این دستگاه که نتایج آزمایشگاهی مثبتی از آن گرفته‌ایم، را روی انسان مورد آزمایش قرار دهیم. این ابزار زیست‌الکترونیک برای کمک به بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید  ساخته شده است. این دستگاه به‌صورت بی‌سیم بوده و قابل شارژ است و درون بدن کاشته می‌شود. این ابزار می‌تواند با تحریک عصب واگ در بدن، رفلاکس التهابی در بازو را فعال کند.»

در واقع این دستگاه با تحریک عصب واگ و فعال کردن رفلاکس التهابی موجب فعالیت سامانه ضد التهاب در بدن می‌شود. فناوری‌ زیست‌الکترونیک به بیماران کمک می‌کند تا برخی بیماری‌ها که پیش از این با دارو درمان می‌شدند را با استفاده از دستگاه الکترونیکی درمان کنند.

آنتونی آرنولد از مدیران این شرکت می‌گوید: « این که ما موفق شدیم تاییدیه انجام آزمون بالینی برای این ابزار را دریافت کنیم، یک گام مهم در مسیر تجاری‌سازی این دستگاه زیست‌الکترونیکی محسوب می‌شود. با توسعه این ابزار، پزشکان دستگاه جدیدی برای درمان در اختیار دارند که می‌توند جایگزین امنی برای روش‌های درمانی فعلی باشد، روش‌هایی که گرانقیمت هستند.»

آرتریت روماتوئید یک بیماری التهابی مزمن است که 1.3 میلیون نفر در آمریکا به آن مبتلا هستند و سالانه ده‌ها میلیارد دلار هزینه برای این کشور به همراه دارد.

منبع : https://www.businesswire.com/news/home/20171211005307/en/FDA-Approves-Investigational-Device-Exemption-SetPoint-Bioelectronic

نظر شما