جذب سرمایه برای توسعه BCI در بخش پزشکی توسط یک استارت‌آپ پیشرو

تاریخ : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۳۸۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت برینکو که به دنبال استفاده از رابط مغز و کامپیوتر (BCI) در پزشکی شخصی است، موفق به جلب حمایت مالی برای توسعه فناوری خود شده است.

برینکیو (BrainQ) یک استارت‌آپ فعال در حوزه رابط مغز و کامپیوتر است که با هدف کمک به بیمارانی که دچار سکته شده‌اند، تاسیس شده است. این شرکت قصد دارد تا محصولات مبتنی بر BCI برای  بیمارانی که از مشکل آسیب جدی نخاعی رنج می‌برند، تولید کند.

برینکو اخیرا موفق به جذب 5.3 میلیون دلار سرمایه شده است، این شرکت پیش‌ از این  نیز 3.5 میلیون دلار سرمایه جذب کرده بود. کور ونچرز، نرمال اینوستمنتز و آی‌تی فارم از جمله سرمایه‌گذاران این شرکت هستند.

اوایل سال جاری میلادی این شرکت موفق به انجام آزمون بالینی روی بیمارانی سکته‌ای شد. در حال حاضر این شرکت قصد دارد همکاری تازه‌ای با شتابدهنده گوگل موسوم به Launchpad Accelerator آغاز کند.

ایده کلی این شرکت آن است که از امواج مغزی بیماران برای درمان استفاده کند. برینکو صاحب یکی از بزرگترین بانک‌های اطلاعاتی EEG مبتنی بر رابط مغز و کامپیوتر است. با استفاده از این بانک اطلاعاتی، آنها می‌توانند امواج مغزی بیماران را تفسیر کنند و از روی آن دستورالعمل درمانی را تدوین نمایند.

یوتام درچسلر از مدیران برینکو می‌گوید: «ما در آستانه عصر جدیدی هستیم که در آن پزشکی دقیق مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند برای درمان اختلالات عصبی مورد استفاده قرار گیرد، بیماری‌هایی که تا کنون برای آن روش درمانی مناسبی ارائه نشده است. در برینکو ما از این که بتوانیم این چالش را حل کنیم، بسیار هیجان‌زده هستیم. در این مدت کم، ما موفق به ارائه نتایج قابل توجهی شده‌ایم و چشم به راه بهبود این فناوری در آینده هستیم. با این کار موقعیت شرکت برینکو به‌عنوان یکی از رهبران حوزه پزشکی شخصی مبتنی بر BCI در جهان تثبیت می‌شود.»

افرادی که در این شرکت فعالیت دارند دارای پیشینه علمی قوی بوده و در حوزه هوش مصنوعی و علم اعصال رزومه بسیار خوبی دارند.

 

منبع : https://techcrunch.com/2018/05/15/brainq-raises-5-3m-to-treat-neurological-disorders-with-the-help-of-ai/

نظر شما