عرضه تجاری فناوری یادگیری عمیق برای شرکت‌ها

تاریخ : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۴۲۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت کانادایی دی ویوز که پیش از سامانه‌های محاسبات کوانتومی را تولید کرده است، فناوری یادگیری عمیق جدیدی را برای ارائه خدمات به شرکت‌ها، عرضه کرده است که می‌تواند با استفاده از مقادیر بسیار کم داده، یادگیری عمیق داشته باشد.

شرکت دی‌ویوز سیستمز (D-Wave Systems) که در حوزه سامانه‌های محاسبات کوانتومی در جهان پیشرو است، اعلام کرد که این شرکت واحد کسب و کار کوادرانت خود را راه‌اندازی کرده است. این واحد برای ارائه خدمات یادگیری ماشینی بوده و امکان دسترسی به فناوری یادگیری عمیق را برای شرکت‌های مختلف فراهم می‌کند. این واحد از الگوریتمی برخوردار است که می‌تواند با دقت بالا از روی ورودی‌های سیستم، خروجی‌های آن را پیش‌بینی کند که این کار با کمترین داده ممکن انجام می‌شود. مشتریان این شرکت می‌توانند از راهکارهای یادگیری ماشینی دی‌ویوز استفاده کنند.

در فناوری کوادرانت، شبکه عصبی عمیق با مدل‌های گرافیکی احتمالاتی ترکیب می‌شود تا کاربر از مزایای هر دو فناوری بهره‌مند شود. برخلاف راهبردهای رایج که به تعداد بسیار زیادی از اطلاعات برچسب‌دار نیاز است، در این فناوری مقادیر کمی از داده نیاز است.

دی‌ویوز اعلام کرد که اولین همکاری خود را شرکت زیمنس آغاز کرده است، شرکتی که در حوزه فناوری پزشکی در جهان پیشرو است. در قالب این همکاری، از الگوریتم یادگیری ماشینی شرکت دی‌ویوز برای شناسایی تجهیزات جراحی در ویدئو‌ها با دقت بالا استفاده می‌شود. این الگوریتم‌ها توسط محققان به‌کار گرفته می‌شود تا از آن برای درمان بهتر بیمار استفاده شود.

هاندول کیم از مدیران بخش یادگیری ماشینی شرکت دی‌ویوز می‌گوید: «یادگیری ماشینی از پتانسیل بالایی برخوردار بوده تا کارایی را در صنایع مختلف بهبود دهد. این فناوری قادر است با استفاده از مقادیر بسیار کم داده‌ها، یادگیری عمیق داشته باشد. متخصصان ما می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین مدل‌ها را انتخاب و پیاده‌سازی کنید. این کار به شرکت‌های بیشتری کمک می‌کند تا به این فناوری قدرتمند دسترسی پیدا کنند.»

بی ماکریدی از محققان بخش یادگیری ماشینی دی‌ویوز می‌گوید: « کوادرانت از پتانسیل یافتن الگوهای پنهاد در داده‌ها برخورداد است و می‌توان از آن در بخش‌های مالی، پزشکی و کشف دارو استفاده نمود.»

 

منبع : https://globenewswire.com/news-release/2018/05/08/1498526/0/en/D-Wave-Announces-Quadrant-Machine-Learning-Business-Unit.html

نظر شما