ایلان ماسک به دنبال آزمون بالینی روی فناوری BCI

تاریخ : ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۳۹۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرک نرولینک (Neuralink) به دنبال انجام آزمون بالینی روی رابطه مغز و کامپیوتر (BCI) خود موسوم به neural lace است.

ایلان ماسک بعد از تاسیس شرکت نرولینک به دنبال توسعه رابط‌های مغز و کامپیوتر بود، ابزاری که می‌توان با استفاده از آن برخی بیماری‌ها را درمان کرد. اما این که برنامه دقیق این شرکت چیست، هنوز مشخص و شفاف نشده است.

اخیرا گزارشی منتشر شده که در آن درباره برنامه نرولینک برای آغاز آزمون حیوانی فناوری BCI مطالبی درج شده است. این شرکت در حال تلاش برای استفاده از این فناوری روی موش‌های آزمایشگاه در دفتر مرکزی نرولینک در سانفرانسیسکو است. البته بررسی‌ها حاکی از آن است که این شرکت به دنبال ایجاد یک آزمایشگاه برای خود به‌منظور این نوع آزمون‌ها است.

در سال 2017 این شرکت نرولینک درصدد کسب مجوزی برای ایجاد آزمایشگاه آزمون حیوانی برآمد و موفق شد این مجوز را برای ایالت کالیفرنیا بگیرد.

براساس این گزارش، دلیل اصلی سکوت شرکت نرولینک در قبال آزمون بالینی آن است که این آزمون روی حیوانات بخش بسیار مهم از توسعه این فناوری است. در واقع پنهان کردن این مرحله از توسعه برای این است که مانع انتشار اخبار ناخوشایند نتایج آزمون بالینی شود بنابراین نرولینک تلاش می‌کند تا این آزمون در سکوت خبری انجام شود.

برخی از آزمون‌ها را که امکان انجام آن روی انسان وجود ندارد، می‌توان روی حیوانات انجام داد. برخی روش‌ها و ابزارها ممکن است برای بدن مشکلاتی ایجاد کند و از انجایی که دقت در عملکرد ادوات پزشکی اهمیت زیادی دارد بنابراین محققان از آزمایش روی حیوانات برای این کار استفاده می‌کنند تا دقت عملکرد این ادوات را افزایش دهند و همچنین میزان ریسک را در روش یا ابزار به حداقل برسانند.

نرولینک منطقه Davis را برای انجام این آزمون انتخاب کرده است جایی که موسسه تحقیقات ملی پریمیت کالیفرنیا در آن قرار دارد. این موسسه یکی از موسسه‌ها برتر و دارای امکانات مناسب برای انجام تحقیقات زیست‌پزشکی است که می‌تواند برای انجام آزمون بالینی روی حیوانات جای مناسبی باشد.

 

منبع : https://www.geek.com/tech-science-3/elon-musks-neuralink-wanted-an-animal-testing-lab-in-san-francisco-1735459/

نظر شما