حمایت مالی از دو پروژه زیست الکترونیک با کاربرد پزشکی

تاریخ : ۰۶ دی ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۵۹۵

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

دو محقق انگلیسی برای کار روی فناوری زیست‌الکترونیک موفق به دریافت حمایت مالی شدند. آنها روی توسعه پلیمرهای رسانا با قابلیت استفاده در رابط مغز و کامپیور و ابزار زیست الکترونیکی کار می‌کنند.

ریلی گرین از امپریال کالج لندن و فرانکی راوسون از دانشگاه ناتینگهام به ترتیب موفق به دریافت 1053480 و 950000 پوند حمایت مالی برای توسعه ادوات زیست‌الکترونیکی شدند.
گرین روی توسعه پلیمرهای زیست‌الکترونیکی نرم کار می‌کند، این پلیمرها را می‌توان به عنوان ایمپلنت حلزونی گوش، چشم مصنوعی و رابط مغز و کامپیوتر به کار برد.
هدف از توسعه این مواد، ساخت پلیمرهایی است که قابلیت بهبود برهمکنش با سلول را داشته باشد و همپنین جای زخمی از خود به جای نگذارند. این پلیمر زیست‌الکترونیکی که گرین ساخته است می‌تواند برای تولید ایمپلنت حلزونی به‌کار رفته و موجب تسریع بهبود شنوایی شود.
گرین می‌گوید: «ایمپلنت‌های حلزونی در حال حاضر 22 کانال تحریک دارند که این محدودیت به دلیل استفاده از فلزات است. فلزات برای هدایت از الکترون استفاده می‌کنند در حالی که بدن از یون استفاده می‌کند. این پلیمر جدید می‌تواند هم از الکترون و هم از یون استفاده کند. استفاده از فلز موجب محدودیت ابعاد می‌شود، شما نمی‌توانید ادوات مورد نظر را از حدی کوچکتر کنید چرا که از نظر ایمنی مسائلی در پی دارند و می‌توانند واکنش‌های شیمیایی ناخواسته ایجاد کنند. برای تولید چشم مصنوعی نیز این مشکل وجود دارد به‌طوری که به تعداد بسیار زیادی نقطه جمع‌اوری نور نیاز است.»
فرانکی راوسون از دانشگاه تاتینگهام در حال ساخت ابزار زیست‌الکترونیکی است تا با استفاده از آن بتوان بیماری‌هایی نظیر سرطان را بدون نیاز به جراحی درمان کرد. این دستگاه می‌تواند با ایجاد جریان الکتریکی، پروتئین‌های سلولی را تحریک کرده و مخابرات سلولی انجام شود.
راوسون می‌گوید: « با اعمال میدان الکتریکی ما می‌توانیم حرکت الکترون را تنظیم کنیم. ما نشان دادیم که جریان الکترون‌ها می‌تواند روی درمان سلول‌های سرطانی تاثیرگذار باشد.»
راوسون قصد دارد از فناوری‌نانو و نانوذرات برای اصلاح متابولیسم سلولی استفاده کند تا با این کار سلول‌های سرطانی را از بین ببرد. راوسون معتقد است که استفاده از الکتروشیمی بی‌سیم می‌تواند برای درمان سرطان مغز به کاررود.

 

منبع : https://www.medicalplasticsnews.com/news/uk-universities-awarded-grants-to-develop-bioelectronic-devi/

نظر شما