فولکس‌واگن: ۴۵ دقیقه قبل از شروع ترافیک، شما را آگاه می‌کنیم!

تاریخ : ۰۹ آذر ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۴۳۵

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت فولکس واگن در حال کار روی پلت‌فورم فناوری است که در آن کامپیوتر کوانتومی وضعیت جاده‌ها و خیابان‌ها را بررسی کرده و 45 دقیقه قبل از بروز ترافیک به راننده‌ها هشدار می‌دهد. این فناوری ترکیبی از اینترنت اشیاء و کامپیوتر کوانتومی است که برای ساخت شهر هوشمند می‌تواند به کار رود.

وعده‌های زیادی برای کاربردهای وسیع کامپیوترهای کوانتومی داده شده است، دانشمندان مشتاق‌اند تا از این کامپیوترها برای آنالیز میکروب‌ها استفاده کنند تا در نهایت با این کار اقدام به ساخت واکسن‌های جدید کنند. آنها معتقداند که این کامپیوترها قادراند تا عوارض جانبی واکسن‌ها را به حداقل برسانند. کاربرد این فناوری تنها در پزشکی نیست.
اخیرا شرکت فولکس‌واگن به سراغ استفاده از پلت‌فورم مبتنی بر محاسبات کوانتومی رفته است تا با استفاده از این فناوری رانندگان را نسبت به تشکیل ترافیک آگاه کند. این سامانه قادر است 45 دقیقه قبل از بروز ترافیک آن را پیش‌بینی کرده و راننده را مطلع کند.
کامپیوترهای رایج از توان کافی برای پردازش چنین اطلاعاتی برخوردار نیستند و نمی‌توانند این پدیده‌ها را که در آن چندین متغییر دخالت دارند، پیش‌بینی کنند. دولت‌ها نیز از این فناوری می‌توانند برای یافتن گره‌های کور استفاده کرده و بدانند که در کدام بخش باید سرمایه‌گذاری انجام شود و کدام نقاط جاده‌ای را باید اصلاح کرد تا ترافیک به حداقل مقدار خود برسد. این فناوری به کمک مسئولان شهری خواهد آمد تا با کاهش ترافیک شهری، آلودگی را به حداقل برسانند و مصائب پزشکی این آلاینده‌ها را کم کرده و مانع از تغییر بیشتر شرایط اقلیمی زمین شوند.
استفاده از این پلت‌فورم شرکت فولکس واگن در سیستم حمل و نقل شهری در جایی مثل چین که تعداد بسیار زیادی تاکسی وجود دارد، می‌تواند بسیار مفید باشد. این تاکسی‌ها اطلاعات خود را به بانک کامپیوتر کوانتومی ارسال کرده و این کامپیوتر با تحلیل مسیر آنها، به تاکسی کمک می‌کند تا مسیری که کمترین ترافیک را دارد یا شانس ایجاد ترافیک در ساعات آتی در آن کمتر است، مشخص شود.
در واقع این فناوری به نوعی همگرایی میان اینترنت اشیاء و کامپیوتر کوانتومی است که به «شهر هوشمند» ختم می‌شود. حسگرهای اینترنت اشیاء در خودروها مشخص می‌کند چه مسیرهایی بهتر هستند. کامپیوتر کوانتومی شهر هوشمند نیز داده‌ها را تحلیل کرده و خوراک لازم به اشیاء داده می‌شود.
در واقع کامپیوتر کوانتومی می‌تواند تقاضای آینده را با دقت بالاتری پیش‌بینی کند و این اطلاعات برای شهر هوشمند قابل استفاده است.

منبع : https://futurism.com/quantum-computing-change-sooner-than-expect/

نظر شما