دست تکان دهید تا کامپیوتر شما لاگین شود !

تاریخ : ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۴۲۴

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یک شرکت آمریکا قرار است تراشه‌ای میان دو انگشت کارمندان خود قرار دهد تا آنها از این تراشه برای طیف‌وسیعی از کارها استفاده کنند. برای مثال کارمندان برای بازکردن در ساختمان، لاگین کردن کامپیوترها و دسترسی به دستگاه کپی کافی است که دست خود را تکان دهند تا این تراشه هویت آنها را به دستگاه ثابت کند!

یک شرکت آمریکایی به زودی به کارمندان خود پیشنهاد خواهد کرد که تراشه‌ای را در بدن خود قرار دهند، مشابه آنچه که در فیلم‌های علمی تخیلی دیده شده است.
تری‌اسکور مارکت (32M) یک شرکت بازرگانی بوده که اخیرا اعلام کرده است که برای کارمندان خود شرایط جدیدی را فراهم می‌کند تا در شناسایی هویت در محل کار راحت‌تر عمل کنند. این شرکت تراشه‌ای آماده کرده که می‌توان آن را در بدن کارمندان قرار داد تا کارمند از آن برای طیف وسیعی از کارها، از باز کردن در گرفته تا لاگین کردن کامپیوتر و کار با دستگاه کپی استفاده کنند.
نصب این تراشه از اول ماه اگوست (مرداد) سال جاری میلادی آغاز می‌شود. این شرکت انتظار دارد که بیش از 50 نفر از کارمندانش اقدام به نصب این تراشه کنند، تراشه‌ای که در واقع یک حسگر بسیار کوچک در ابعاد دانه برنج بوده که زیر پوست، در ناحیه میان انگشت شصت و اشاره قرار می‌گیرد. تزریق این تراشه چند ثانیه زمان می‌برد.
این حسگر مجهز به فناوری RFID بوده که نوعی برچسب شناسایی با فرکانس بالا است که از امواج الکترومغناطیس برای شناسایی و نگهداری اطلاعات استفاده می‌کند. این تراشه به کارمندان اجازه می‌دهد تا تنها با حرکت دست، هویت خود را اعلام کنند.
تد وستبای مدیرعامل این شرکت معتقد است که این فناوری تراشه، نسل جدیدی از سامانه‌های پرداخت است که می‌توان از آن برای کارهای مختلف از بازکردن قفل تلفن همراه گرفته تا ذخیره‌سازی اطلاعات پزشکی و کارت ویزیت می‌توان استفاده کرد.
تد می‌گوید: « این فناوری به یک روش استاندارد تبدیل خواهد شد که می‌تواند نقش پاسپورت و کیف پول را ایفا کند.»
تری‌اسکور مارکت شریک تجاری شرکت سوئدی بیوهاکس اینترنشنال بوده که قرار است فرآیند تزریق را برای کارمندان این شرکت انجام دهد. بیوهاکس از فناوری تراشه یک شرکت نوپای سوئدی بهره‌مند است.

منبع : https://www.usnews.com/news/national-news/articles/2017-07-24/wisconsin-tech-company-to-implant-microchips-in-employees

نظر شما
نظرسنجی