نیاز مبرم به وضع قوانین هوش مصنوعی پیش از کشتار انسان به دست روبات‌ها

تاریخ : ۲۹ تیر ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۳۶۸۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

ایلان ماسک در نشست ملی فرمانداران گفت که باید پیش از کشتار انسان توسط روبات‌ها، قوانین مربوط به روبات‌ها و هوش مصنوعی وضع شود.

ایلان ماسک کارآفرین کانادایی و مالک شرکت‌هایی نظیر تسلا موتورز معتقد است که دولت‌ها باید به دنبال وضع قوانین مربوط به هوش مصنوعی باشند پیش از این که این فناوری اقدام به کشتار انسان کند.
ماسک در نشست انجمن ملی فرمانداران گفت: «من از نزدیک با هوش مصنوعی در ارتباط هستم و فکر می‌کنم که مردم باید نسبت به این موضوع حساس باشند. من همچنان این زنگ را به صدا در می‌آورم اما تا زمانی که روبات‌ها در کف خیابان خون مردم را نریزند کسی توجهی به این هشدار نخواهد کرد.»
ماسک نسبت به فناوری روبات‌های هوشمند بسیار نگران بوده و معتقد است که این روبات‌ها نه تنها فرصت‌های شغلی انسان را تصاحب می‌کنند بلکه آنها را نیز خواهندکشت.
این اولین باری نیست که ماسک نسبت به هوش مصنوعی و پتانسیل‌های آن هشدار می‌دهد. در سال 2014 از هوش مصنوعی به عنوان یکی از عوامل انقراض بشر یاد کرد. در سال 2015 او به همراه گروهی از افراد به سازمان ملل اعلام کرد که جلوی توسعه فناوری روبات‌های قاتل را بگیرند.
ایلان ماسک تنها کسی نیست که در این باره هشدار می‌دهد. استفان هاوکینگ نیز معتقد است که هوش مصنوعی قادر است به موجودیت انسان روی کره زمین پایان دهد.
دانشمندان متقاعد شده‌اند که هوش مصنوعی با خطراتی همراه است. مایکل لیتمن، محقق علوم کامپیوتر دانشگاه براون، معتقد است که در آینده انسان‌ها به دست هوش مصنوعی خواهند افتاد.

منبع : https://www.livescience.com/59826-elon-musk-wants-ai-regulated.html

نظر شما