معرفی کتاب: Brain-Computer Interface Research

تاریخ : ۱۲ تیر ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۴۰۸۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

کتابی با عنوان «Brain-Computer Interface Research» به چاپ رسیده که در آن آخرین دستاوردهای علمی در حوزه رابط مغز و کامپیوتر درج شده است.

این کتاب به معرفی و بررسی پروژه‌های حوزه رابط مغز و کامپیوتر (BCI) که طی سال‌های اخیر انجام شده، می‌پردازد. حوزه BCI به سرعت در حال رشد بوده و ایده‌های جدیدی در این حوزه در حال شکل گیری است. گروه‌های مختلفی در سراسر جهان روی توسعه این فناوری کار می‌کنند. رابط مغز و کامپیوتر به افراد اجازه می‌دهد تا ذهن‌های خود را به یکدیگر متصل کنند و همچنین این فناوری به منظور بازیابی و توانبخشی افرادی که در اثر سکته تا جراحت دچار مصدومیت یا معلولیت شده‌اند می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
هر سال صدها دانشمند و محققان در حوزه BCI به رقابت پرداخته تا جایزه‌ای موسوم به BCI Award را آن خود کنند. در نتیجه وجود کتابی برای تامین نیاز این گروه‌ها بسیار ضروری به نظر می‌رسد. در این کتاب به صورت خلاصه پروژه‌های BCI Award سال 2014 را معرفی می‌کند که در آن خلاصه‌ای از پروژه‌ها و برگزیده‌های این رقابت امده است. در این رقابت، گروه‌ها پروژه خود را در قالب یک پروپوزال کوتاه در آورده که در آن مقدمه، روش و نتایج درج شده است.
در کنار مطالب این رقابت، این کتاب به بررسی آخرین دستاوردهای BCI و همچنین روندهای این حوزه می‌پردازد و مسیر تحقیقات گروه‌های برتر تحقیقاتی جهان را ترسیم می‌کند.
filereader.php?p1=main_6a992d5529f459a44
برای کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید

منبع : http://www.springer.com/gp/book/9783319251882#

نظر شما