پیش‌بینی رشد ۷۱ درصدی بازار ممریستور تا سال ۲۰۲۵

تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۲۷۳۸

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

براساس گزارشی که اخیرا منتشر شده بازار ممریستورها تا سال 2025 با رشد 71.2 درصدی به رقم 384.51 میلیون دلار می‌رسد.

موسسه مارکت اند ریسرچ اخیرا گزارشی با عنوان آنالیز روند بازار ممریستورها و پیش بینی آن تا سال 2025 منتشر کرده است.
در این گزارش بازار ممریستورا با رشد 71.2 درصدی در طول سال‌های آتی به رقم 384.51 میلیون دلار در سال 2025 خواهد رسید. در این گزراش به بررسی و پیش‌بینی تمام بخش‌های این بازار و همچنین مناطق مختلف پرداخته می‌شود. یک بررسی آماری و مرور بر بازار ممریستورها در سال‌های 2014 و 2015 نیز انجام شده و در ادامه روند برای سال‌های 2017 تا 2025 پیش‌بینی می‌شود.
این گزارش روی روندها، بازیگران پیشرو، نوآوری‌های فناورانه، راهبردهای آتی و توسعه‌های کلیدی متمرکز است. با ارزیابی جامع بازار، وضعیت کشورهای قاره‌های مختلف به صورت منطقه‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد.
سه روند زیر در این گزارش ارائه شده است:
ممریستور می‌تواند تعداد ترانزیستورهای موجود در مدارها را افزایش دهد
کاربرد ممریستورها در صنایع مختلف
آخرین دستاوردهای بدست آمده در حوزه ممریستور
این گزارش جزئیات مربوط به روندهای موجود در بازار را ارائه کرده و در میان این روندها، فرصت‌های سرمایه‌گذاری را مشخص می‌کند. این روندها به صورت تفکیک شده برای مناطق و کشورهای مختلف جهان آمده است. یکی از بخش‌های مهم این گزارش، معرفی شرکت‌ها است به طوری که بازیگران کلیدی این حوزه و همچنین شرکت‌هایی که به زودی به جرگه بازیگران اصلی خواهند پیوست در این گزارش معرفی شده‌اند. در ذیل نام برخی از این شرکت ها آمده است:

AMD Inc
 Crossbar
Hewlett-Packard
 HRL Laboratories
 IBM corporation
 Intel Corporation
 Knowm Inc
 Micron Technology, Inc
 Ovonyx, Inc
 Panasonic Corporation
Rambus Incorporated
Samsung electronics
 SanDisk Corporation
Sharp Corporation
 Sk Hynix Inc
 Sony Corporation
 Toshiba Corporation

برای علاقه‌مندان به بازار ممریستور، فرصت‌های بازار معرفی شده و همچنین برای سرمایه‌گذاران، توصیه‌هایی ارائه شده است.
ممریستور یا مموری رزیستور یک عضو الکتریکی دارای ۲ ترمینال است که در آن یک ارتباط کاربردی بین بار الکتریک و شار مغناطیسی برقرار است. وقتی جریان از یک جهت وارد شود مقاومت الکتریکی افزایش می یابد و وقتی جریان از جهت مخالف آن وارد شود مقاومت کاهش می یابد.اما زمانی‌که جریان متوقف شد این جزء مدار آخرین مقاومتی را که داشته است حفظ می کند و وقتی دوباره جریان بار شروع می شود، مقاومت مدار به میزان آخرین زمان فعالیت خواهد بود.این وسیله یک عملگر مقاومتی با مقاومت تقریباً خطی است تا زمانی که نمودار جریان بر حسب زمان در یک محدوده خاص باقی بماند.

منبع : http://www.prnewswire.com/news-releases/global-memristors-market-to-reach-384-million-by-2025-memristor-enables-the-replacement-of-increasing-number-of-transitions-in-circuit---research-and-markets-300474744.html

نظر شما