بالاترین سهم بازار BCI در اختیار چه منطقه‌ای است؟

تاریخ : ۰۳ خرداد ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۳۸۰۳

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

پیش‌بینی‌ها نشان می دهد که بازار جهانی BCI تا سال 2024 به رقم 1.232 بیلیون دلار آمریکا خواهد رسید. بیشترین رشد در بخش تحقیق و توسعه در اختیار قاره آمریکای شمالی بوده که دلیل این امر موسسه‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی این منطقه هستند که کانال‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری و توسعه محصولات را فراهم می‌کنند. این قاره بیشترین سهم بازار در حوزه BCI را داراست.

رابط مغز و کامپیوتر به عنوان یکی از حوزه‌های مهم در فناوری‌های نوپدید قلمداد می‌شود که بازار آن در حال گسترش است. توسعه روش‌های غیرتهاجمی برای ایجاد ارتباط میان مغز انسان و کامپیوتر موجب شده تا این حوزه برای بسیاری از شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار جذاب باشد.
اخیرا گزارشی منتشر شده که در آن بازار جهانی این حوزه مورد بررسی قرار گرفته است. اطلاعات این گزارش برای محققان و همچنین تحلیل‌گران بازار اهمیت زیادی دارد. براساس پیش‌بینی این گزارش، بازار رابط مغز و کامپیوتر از سال 2016 تا 2024 با رشد 14.9 درصد روبرو خواهد شد. این گزارش نشان می دهد که بازار BCI در سال 2015، 382.2 میلیون دلار آمریکا بوده که پیش‌بینی می‌شود در سال 2024 به رقم 1.232 بیلیون دلار برسد.
در سال 2014، EEG به عنوان فناوری پیشرو در این بازار بوده است که 39.6 سهم بازار را به خود اختصاص داده است. این روش به عنوان یک راهبرد نسبتا غیرتهاجمی در حوزه BCI بوده که دقت بالایی نیز دارد. EEG روشی است که دردناک‌ نبوده و به سادگی می‌توان از آن در بخش تجاری استفاده کرد. در سال 2015 بیشتر سهم کاربرد در اختیار بخش سلامت بوده که دلیل این امر نقش مهم BCI در جراحی است.
آمریکای شمالی و اروپا بیشترین سهم از این بازار را به خود اختصاص داده‌اند. بیشترین رشد در بخش تحقیق و توسعه در اختیار آمریکای شمالی بوده که دلیل این امر موسسه‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی این کشور هستند که کانال‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری و توسعه محصولات را فراهم می‌کنند. آمریکای شمالی در بازار BCI در سال 2015 جایگاه اول را به خود اختصاص داده بود.
در ذیل لیست مهمترین شرکت‌های BCIدر این بازار آمده است:
Cadwell Industries, Inc., Nerusky, Inc., Advanced Brain Monitoring, Inc., ANT Neuro B.V., Nihon Kohden Corporation, Emotiv Systems, Inc., NeuroPace Inc., Blackrock Microsystems LLC, OpenBCI, Artinis Medical Systems B.V., Elekta AB, and Mindmaze SA.

منبع : http://www.medgadget.com/2017/03/brain-computer-interface-market-demand-for-bci-devices-is-expected-to-increase-primarily-in-health-care-and-entertainment-industries.html

نظر شما