معرفی شرکت فعال در حوزه رابط مغز و کامپیوتر: NeuroLutions

تاریخ : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۱۰۹۰

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت نرولوسیونز (NeuroLutions) در سال 2007 با هدف توسعه فناوری BCI تاسیس شد. این شرکت، فناوری برای توانبخشی به بیمارانی که دچار سکته شده‌اند، ارائه کرده است. نرولوسیونز اخیرا سرمایه‌ای 2 میلیون دلاری برای توسعه این فناوری بدست آورده است.

نرولوسیونز (NeuroLutions) یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری رابط مغز و کامپیوتر (BCI) است. این شرکت با سرمایه 2.15 میلیون دلار در سال 2007 تاسیس شد تا محصولی برای افراد معلول بسازد. افرادی که بعد از سکته دچار مشکل عدم تحرک اعضاء هستند با این ابزار می‌توانند به آرامی عضو بی‌حرکت را به حرکت در آورند. این ابزار با ایجاد سیگنال‌ موجب تشکیل ارتباطات سیناپسی جدید می‌شود.
نرولوسیونز در سال 2015 موفق به جلب حمایت مالی 1.15 میلیون دلاری از سوی یک گروه سرمایه‌گذار شد تا تحقیقات بالینی روی اولین محصول خود را انجام دهد. این محصول، IpsiHand نام دارد که به بیماران مبتلا به سکته کمک می‌کند تا شرایط بهبودی خود را باز یابند. این دستگاه در واقع یک ابزار توانبخشی روباتیک است که با همکاری این شرکت و دانشگاه واشینگتون طراحی و ساخته شده است.
IpsiHand از یک دستکش روباتیک و یک کلاه نرونی تشکیل شده است که بیمار دستکش را به دست کرده و کلاه را روی سر قرار می‌دهد. این کلاه در واقع یک BCI بوده که اطلاعات مربوط به مغز بیماری را از آن گرفته و به سوی دستکش ارسال می‌کند.
تا کنون این سرمایه‌گذاری افزایش یافته و به رقم 2 میلیون دلار رسیده است که شرکت‌های Ascension Venturesو BioGenerator, Prolog Ventures نیز اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

منبع : http://neurogadget.net/2015/06/15/bci-startup-neurolutions-raises-1-15-million-to-develop-a-robotic-rehabilitation-tool-for-stroke-patients/11392

نظر شما