آیا فیس‌بوک فروش اولین محصول BCI خود را آغاز خواهد کرد؟

تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۱۱۴۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

پیرو راه‌اندازی بخش Building 8 در شرکت فیس‌بوک برای ساخت رابط مغز و کامپیوتر (BCI)، خبرهایی مبنی بر رونمایی از محصولات تولید شده در این بخش، در کنفرانسی در ماه آینده میلادی، منتشر شده است. گفته می‌شود فیس‌بوک از 4 محصول خود در این حوزه رونمایی خواهد کرد.

مارک زوکربرگ سال گذشته درباره فناوری سخن گفت که به مردم اجازه می‌دهد تا با استفاده از تله‌پاتی از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.
فیس‌بوک در حال توسعه حداقل چهار محصول مصرفی جدید است که به زودی از آنها رونمایی خواهد کرد. این شرکت سال گذشته اقدام به راه‌اندازی بخشی در ساختار سازمانی خود به نام ساختمان 8 یا Building 8 کرد که گفته می‌شود چیزی شبیه به گوگل ایکس است. از این فناوری برای رانندگی خودکار استفاده می شود.
یکی از نمونه‌های اولیه ساخته شده توسط فیس‌بوک، رابط مغز و کامپیوتر است که پیش از این زوکربرگ درباره آن سخن گفته است. از این سخت‌افزار می‌توان برای ارتباط با شبکه‌های اجتماعی بدون نیاز به دست استفاده کرد. در واقع کاربر با کمک فعالیت‌های ذهنی، هر انچه را که مورد نظر دارد در شبکه اجتماعی وارد می‌کند. در پرسش و پاسخی که سال گذشته با مارک زوکربرگ انجام شد، او به مردم توضیح داد که آنها می‌توانند هر آنچه که در ذهن خود دارند وارد شبکه‌های اجتماعی کنند که این کار به صورت تله‌پاتی انجام می‌شود. این محصول پروتوتایپ شرکت فیس‌بوک می‌تواند این کار را برای کاربران انجام دهد.
در گزارشی که اخیرا در نشریه Business Insider به چاپ رسیده چنین آمده است که احتمالا فیس‌بوک بخواهد در کنفرانس ماه آینده میلادی خود، از این محصول رونمایی کند. بسیاری معتقداند که شرکت فیس‌بوک قصد دارد تا میلیون‌ها دستگاه از محصولات بخش بیلدینگ 8 را به فروش برساند هر چند که این نوع محصولات هنوز جای خود را در بازار مصرفی باز نکرده‌اند و تجربه کمی درباره استفاده از آنها وجود دارد.

منبع : http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/facebook-mind-reading-device-release-date-april-features-a7639206.html

نظر شما