ایجاد زیرساخت اینترنت اشیاء توسط بخش خصوصی

تاریخ : ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۱۱۲۹

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یک شرکت نوپا قصد دارد تا با ارسال ماهواره‌ای به فضا، زیرساخت اینترنت اشیاء را برای توسعه تجاری آن، فراهم کند.

یک شرکت استرالیایی به نام فلیت (Fleet) قصد دارد تا برای ایجاد زیرساخت مورد نیاز برای اینترنت اشیاء، اقدام به ساخت و ارسال یک نانوماهواره به فضا کند.
ما به سوی آینده‌ای حرکت می‌کنیم که در آن همه چیز با استفاده از اینترنت اشیاء به هم متصل می‌شود. آیا در حال حاضر ما زیرساخت مناسب برای ورود این فناوری را دارا هستیم؟
یک شرکت نوپای استرالیایی قصد دارد تا نانوماهواره‌ای را به فضا ارسال کند تا به ایجاد زیرساخت اینترنت اشیاء کمک کند. این شرکت در سال 2015 با سرمایه 5 میلیون دلار استرالیا (3.8 میلیون دلار آمریکا) تاسیس شد.
تاتا ناردینی، مدیر عامل شرکت فلیت می‌گوید که تیم تحقیقاتی آنها پیش بینی می‌کنند که در سال 2025 بیش از 75 بیلیون دستگاه به هم مرتبط می‌شود که این امر بدون وجود ابزار مناسب، محقق نخواهد شد. ناردینی می‌گوید: « ایده ما این است که در مسیر توسعه این فناوری قدم برداریم چرا که این امر اتفاق خواهد افتاد اما تحقق آن به این سادگی نیست.»
در گذشته، نانوماهواره‌ها برای ماموریت‌های علمی استفاده می‌شدند اما اخیرا از آنها برای فعالیت‌های تجاری نظیر نقشه‌برداری و مشاهده زمین نیز استفاده می‌شود. شرکت پلنت لبز (Plant Labs) که یک شرکت کالیفرنیایی بوده که توسط کریس بوشویژن استرالیایی تاسیس شده، یکی از بازیگران این حوزه است. اما نانوماهواره شرکت فلیت برای ایجاد شبکه ادوات هوشمند و حسگرها به فضا ارسال خواهد شد.
مایک کنون از سرمایه‌گذاران این شرکت می‌گوید که فلیت قرار است مشکل مهمی را حل کند. این شرکت قرار است مسیر پدیدار شدن این فناوری را هموار کند.
شرکت‌های مخابراتی نظیر وودافون در حال حاضر به دنبال شبکه موبایل 5G هستند تا از آن برای پشتیبانی از اینترنت اشیاء استفاده کنند. اما تاتا فکر می‌کند که ماهواره بسیار کوچک آنها می‌تواند این نقش را ایفا کند.
ایجاد ارتباط میان افراد کاملا متفاوت از ارتباط‌دهی میان اشیاء است، برای اینترنت اشیاء نیاز به زیرساخت خاصی است. برای این فناوری ما به یک ماهواره کوچک نیاز داریم که بتواند میان اجسام ارتباط ایجاد کند که این شرکت به دنبال ارائه آن است.

منبع : http://mashable.com/2017/04/11/nano-satellites-internet-of-things/#1efkpzRzisqT

نظر شما